אתר חדש מציע לכל מי שמאס באינטנסיביות של הנוכחות באינטרנט, פשוט להתפוגג ממנו, ודי בקלות במספר הקלקות בודדות בלבד, כך הוא מבטיח.

אז אם התובענות של הרשתות החברתיות מתישה אתכם והדיווחים התכופים על מתקפות הסייבר או מאמרי החדשות המזויפים, שהפכו לכל כך נפוצים עד שיש הסבורים כי הביאו לבחירתו של דונלד טראמפ, מלחיצים אתכם – יש לכם עכשיו אפשרות להתרחק מהאינטרנט, או למעשה – להיעלם ממנו לחלוטין.

וויל דהלבו ולינוס אונבאך, הם מפתחים שוודיים שיצרו את Deseat.me, אתר המציע למשתמשים דרך להעלים את כל הקיום שלהם באינטרנט באמצעות מספר לחיצות, או כמו שהמפתחים עצמם מגדירים זאת – זהו אתר שנועד "לנקות את נוכחות האינטרנט שלכם".

בכדי להשיג את המטרה הנכספת יש להתחבר לאתר האינטרנט עם חשבון גוגל (Google) האישי. אם אין לכם אחד – לא תוכלו להשתמש ב-Deseat.me. אחרי החיבור, האתר יסרוק בעבורכם את האפליקציות והשירותים שיצרתם בעבורם חשבון, ויצור רשימה שלהם עם קישורים מחיקים קלים. כל חשבון שהאתר מוצא מקבל זיווג עם קישור מחיקה קל, המכוון אל דף ביטול המנוי לשירות. בתוך כמה הקלקות המשתמש משתחרר מכל מקום שברצונו להיעלם ממנו. זה אמנם תלוי כמה פריטים ומעורבויות יש לכם שעליהם תצטרכו לעבור ברשימה, אבל בעיקרון השירות מאפשר למשתמשים להיות נטולי-חשבונות לחלוטין בתוך כשעה.

לעת עתה האתר עדיין לא מצליח לאחזר פרטי חשבון מחיקים מכל היישומים והשירותים, כך שחלק מהאפשרויות מופיעות עם כפתור מחיקה לא פעיל. אבל השירות של Deseat.me כבר עובד עם רוב אתרי האינטרנט הגדולים שלמשתמשים יש מן הסתם חשבונות בהם, כמו למשל עם אינסטגרם (Instagram), פייסבוק (Facebook), טוויטר (Twitter) ואחרים.

אונבאך ודהלבו טוענים שהם מתייחסים לפרטיות המשתמשים ברצינות וכי התכנית פועלת על המחשב של המשתמש ולא על השרתים שלהם. "אז בעצם הדבר היחיד שאתה אומר לנו הוא מהם החשבונות ברצונך למחוק. זהו זה", הסבירו השניים והוסיפו והבהירו שהאתר משתמש בפרוטוקול האבטחה של גוגל, מה שאומר שהוא לא מקבל גישה לפרטי ההתחברות של המשתמשים.

עכשיו כל שעליכם לעשות הוא לאזור אומץ וללכת על זה. האם תעזו?