גוגל (Google) החליטה למתג מחדש את מערכת ההפעלה למוצרים לבישים, ה-Android Wear וכפי שכבר דיווחנו על כך בשבוע שעבר, זו תיקרא מעתה Wear OS by Google. ההחלטה, לדברי גוגל, נעשתה בשל מספר ההולך וגדל של משתמשי iPhone שרכשו לעצמם שעון אנדרואיד וגם הצורך במיתוג מחדש.

לדברי גוגל, אחד מכל שלושה שעונים שנמכר בעולם מחובר כלל למערכת iOS, כך שלא כל כך הגיוני כיום לקרוא למערכת בשם "אנדרואיד", דבר שאף יכול להרחיק רוכשים פוטנציאלים. כך אומץ השם Wear OS, או "מערכת למוצרים לבישים", אשר גם זוכה ללוגו חדש עם האות W וצבעי גוגל המוכרים.

Android Wear may rebrand to ‘Wear OS’ according to latest Google Play Services beta

למרות שנדמה כי שוק השעונים נמצא בירידה, דווקא בשנתיים האחרונות גוגל ראתה עלייה של 60% ברכישות בתקופות החגים של 2016 ו-2017. עוד ועוד יצרניות נכנסו לתחום, במיוחד יצרניות של השעונים הקלאסיים וכיום ישנם כ-50 דגמים שונים המריצים את מערכת ההפעלה לשעונים – כשעל כולם האחראית לעדכונים היא גוגל.

הבולטת ביותר הייתה חברת פוסיל (Fossil), שהציגה כמה וכמה מוצרים והצליחה לחדור במיוחד לשוק האירופאי וציינה את מחויבתה להשיק שעוני Wear OS ב-2018. עם זאת, אף אחת מהיצרניות הגדולות לא השיקה במהלך השנה האחרונה שעון חכם והאחרונה הייתה LG עם Watch Sport שהוכרז בפברואר 2017. גם וואווי (Huawei) אשר נחשבת לפופולרית בתחום, לא השיקה שעון חדש מאז שהציגה את הדור השני לפני כשנה.

קרא עוד:  סנאפ הכריזה על משקפי Spectacles 3 עם מצלמה נוספת

כיום בשוק מערכות ההפעלה לשעונים חכמים Android Wear נמצאת במקום השלישי, כאשר במקום הראשון היא אפל (Apple) עם watchOS ולאחריה סמסונג (Samsung) שבחרה לדבוק במערכת ה-Tizen OS ולזנוח את אנדרואיד לחלוטין.

Wear OS תגיע לכלל השעונים שיקבלו את גרסת האנדרואיד Oreo במהלך השבועות הקרובים. האפליקציה גם כן עודכנה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.