גוגל (Google) השלימה את ההתאמה של אנדרואיד 8.0 (Oreo) לטובת עדכון Android Wear, מערכת ההפעלה שלה המיועדת לשעונים חכמים. השעון הראשון שייהנה מהעדכון הרשמי הוא דגם ה-Sport של LG, שהיה גם היחיד שתמך בגרסת הבטא של מערכת ההפעלה. יתר הדגמים יעודכנו אם וכאשר ידאגו היצרניות לשחרר עדכון רשמי עבורם.

רשימת השעונים המלאה התעדכנה בשבועות האחרונים והיא כוללת את שעון וואווי דור שני (Huawei Watch 2), שעון LG Watch Style, זוג שעוני Ticwatch S & E (ביקורת), וכן סדרת Fossil Q (פרט ל-Founder), שעוני Michael Kors, TAG Heuer ו-Nixon Mission (הרשימה המלאה כאן).

מי שלא יקבל את העדכון המבוקש הם מספר שעונים שהיו לפופולריים בזמנם: Huawei Watch דור ראשון ו-LG Watch Urbane יחד עם LG G Watch R שהושקו ב-2015, ו-Moto 360 שהושק מוקדם יותר ב-2014. גם שעוני אסוס (Asus) מדגמי ZenWatch 2 ו-ZenWatch 3 שהושק רק לפני שנה לא יקבלו את העדכון האחרון למערכת.

הגרסה החדשה של Android Wear אינה מציעה שינויים דרמטיים בחוויית השימוש בשעונים חכמים, ובדומה לגרסה המיועדת לטלפונים חכמים מתמקדת בשיפורי יציבות ובזמן הסוללה. בעקבות העדכון, אפליקציות שונות לא יורשו עוד לפעול ברקע ולגזול ממשאבי המערכת, שינוי הצפוי להאריך באופן משמעותי את זמן הפעולה של שעונים חכמים בין טעינה לטעינה.

בנוסף, ניתן כעת להפעיל את מצב החיסכון באנרגיה באופן ידני, ולא רק כאשר הסוללה עומדת להתרוקן. תפריט ההגדרות המעודכן מאפשר לקבוע כמה התראות להציג מכל אפליקציה ולקבץ אותן תחת 'ערוצים' בעלי כללים זהים. בנוסף, ניתן יהיה לקבוע את עוצמת הרטט המדויקת בעבור התראות. ממשק מערכת ההפעלה תומך כעת בשבע שפות ומיקומים חדשים, בהם בלגיה (הולנדית), צ׳כיה (צ׳כית), פרגוואי (ספרדית) ופורטוגל (פורטוגזית). ישראל עדיין לא נכללת ברשימה, אם כי שעוני Android Wear – גם בגרסאות קודמות – מציעים תמיכה סבירה בהצגת התראות ואפליקציות בעברית.

פרסום ראשון: 7 דצמבר 2017