אפליקציית הניווט הפופולרית וויז (Waze) תתעדכן בקרוב בחידוש שנראה מתבקש, בהתחשב בבעליה: תמיכה בסייענית הדיגיטלית של גוגל (Google Assistant) לצורך הפעלת האפליקציה בפקודות קוליות במקום לחיצה על כפתורים – שעשויה כמובן לגרום להסחת דעתו של הנהג בזמן הנסיעה.

הסייענית הדיגיטלית תומכת במגוון פקודות שונות, החל מקביעת מסלול נטול אגרות (Avoid Tolls), איתור מסלולים אלטרנטיביים ומעבר אליהם, וגם דיווח על הפרעות בנסיעה: פקקים, תאונות, מצלמות מהירות וכו׳. כמו בכל שימוש אחר בסייענית הדיגיטלית של גוגל, כל פקודה קולית מתחילה בצירוף המילים ״היי גוגל״, על מנת שהמכשיר יזהה כי עליו להקליט את הפקודה ולפענח אותה.

בשלב הראשון, תתמוך וויז בפקודות קוליות רק בתוך גבולות ארצות הברית, ובמכשירים ששפתם הוגדרה כאנגלית. החברה טרם חשפה את תכניותיה להפצה נרחבת יותר, אולם מאחר ובמכשירי אנדרואיד כבר קיימת זה מכבר האפשרות לזיהוי מילים בעברית, כנראה שלא יעבור זמן רב בטרם יגיע החידוש גם למדינות ושפות אחרות.

במהלך החודשים האחרונים, רוב הכרזותיה של גוגל בתחום הניווט עסקו בתכונות מוויז שעשו את דרכן לאפליקציית הניווט הראשית של החברה (Google Maps). מעניין כי הפעם מדובר בתכונה שעשתה את הדרך ההפוכה: אפליקציית הניווט של גוגל תומכת כבר תקופה ארוכה בהפעלה קולית.