במהלך החודשים האחרונים אימצה אפליקציית המפות של גוגל (Google Maps) תכונות רבות שהיו עד כה בלעדיות ל-Waze, אפליקציית הניווט הישראלית שנמצאת אף היא בבעלותה של גוגל. לאחר שתכונות כדוגמת נגן המוזיקה או אפשרות לדיווח על מיקומן של ניידות משטרה ומלכודות מהירות כבר הופיעו באפליקציה, החידוש האחרון הוא אחד הרעיונות שניצבו מאז ומתמיד בבסיסה של Waze: עדכוני נהגים על האטה בכביש ופקקים.

לפי הדיווחים, הגרסה העדכנית של Google Maps למכשירי אנדרואיד מאפשרת לחלק מהמשתמשים לדווח על האטה כתוצאה מפקק או תאונה. לא ברור לאיזה חלק מהמשתמשים בדיוק תכונה זו מוצגת, והאם היא מוגבלת רק לאזורים מסוימים – אולם היא בבירור קיימת באפליקציה וכנראה שזה רק עניין של זמן עד שתופעל עבור כלל המשתמשים בה.

google_maps_slowdown_report_3

יש לציין כי גם לפני החידוש האחרון, עשתה אפליקציית המפות של גוגל שימוש במידע שנאסף על ידי המשתמשים בכדי לציין מיקומי פקקים על גבי המפה, אולם איסוף זה נעשה באופן אוטומטי לפי המידע המשודר מהאפליקציה לשרתים. דיווח פקקים ידני אמור לאפשר עדכונים מהירים ומדויקים יותר, שהיו עד כה כאמור נחלתה של Waze. בכך הולך ומצטמצם הפער בין שתי האפליקציות בתחום הניווט לרכב, בשעה ש-Google Maps מציעה מגוון שירותים נוספים שאינם קיימים ב-Waze בהם ניווט לאופניים ולתחבורה ציבורית, ומאגר מידע עשיר על נקודות עניין בדרך כגון אתרי תיירות, חנויות ומסעדות.