במהלך החודשים האחרונים אימצה אפליקציית המפות של גוגל (Google Maps) תכונות רבות שהיו עד כה בלעדיות ל-Waze, אפליקציית הניווט הישראלית שנמצאת אף היא בבעלותה של גוגל. לאחר שתכונות כדוגמת נגן המוזיקה או אפשרות לדיווח על מיקומן של ניידות משטרה ומלכודות מהירות כבר הופיעו באפליקציה, החידוש האחרון הוא אחד הרעיונות שניצבו מאז ומתמיד בבסיסה של Waze: עדכוני נהגים על האטה בכביש ופקקים.

הגרסה העדכנית של Google Maps למכשירי אנדרואיד ו-iOS מאפשרת מעתה לדווח על האטה כתוצאה מפקק או תאונה. הפעולה נעשית על ידי לחיצה על כפתור דיווח, שם נוספה האפשרות לדווח על תאונה, האטה (פקק), עבודות בכביש, רכב עומד, דרך חסומה, חפץ על הכביש ועוד.

יש לציין כי גם לפני החידוש האחרון, עשתה אפליקציית המפות של גוגל שימוש במידע שנאסף על ידי המשתמשים בכדי לציין מיקומי פקקים על גבי המפה, אולם איסוף זה נעשה באופן אוטומטי לפי המידע המשודר מהאפליקציה לשרתים. דיווח פקקים ידני אמור לאפשר עדכונים מהירים ומדויקים יותר, שהיו עד כה כאמור נחלתה של Waze. בכך הולך ומצטמצם הפער בין שתי האפליקציות בתחום הניווט לרכב, בשעה ש-Google Maps מציעה מגוון שירותים נוספים שאינם קיימים ב-Waze בהם ניווט לאופניים ולתחבורה ציבורית, ומאגר מידע עשיר על נקודות עניין בדרך כגון אתרי תיירות, חנויות ומסעדות.

האפשרות החדשה נפרסת בהדרגה למשתמשי אנדרואיד ו-iOS.

הכתבה עודכנה עם הפרטים הרשמיים. פרסום ראשון: 7.4.19