אפליקציית הניווט הישראלית ווייז (Waze) החלה בשיתוף נתונים והראשונה היא שירות ההסעות Lyft (ליפט), המתחרה של אובר (Uber) בארה"ב. השניים ישתפו מידע בין האפליקציות ונתונים מתוך ווייז יופיעו Lyft, כך נהגים יקבלו עדכונים בזמן אמת ויחסכו בזמן וכסף בנהיגה על הכביש.

השיתוף יאפשר לנהג להשתמש בווייז מתוך Lyft ולהציג שם את כפתורי ההגעה ליעד כאשר מורידים או אוספים את הנוסע, , כך שנמנע הצורך מלהפעיל שני יישומים במקביל ולעבור בניהם בזמן הנהיגה. כך גם ווייז תהפוך מעתה לאפליקציית הניווט הרשמית של נהגי Lyft בארה”ב.

“ניווט על הכביש הוא אחד הדברים החשובים ביותר עבור הרייטינג של הנהג. כדי לסייע לנהגים להשיג רייטינג גבוה, ווייז תהיה אפליקציית ברירת המחדל לכל הנהגים”, נאמר בבלוג של Lyft, שם צויין כי היישום המעודכן, אשר מיועד להפצה במקומות בהם השירות עובד, יגיע בשבועות הקרובים.

היכולת החדשה היא כחלק מהשקה של ווייז לכלי פיתוח (SDK) המאפשרים למפתחים להטמיע חלק מהיכולות של אפליקציית המפות ולשאוב נתונים כמו זמן הגעה משוער, ניווט קולי, מסלול מועדף ועוד. מלבד Lyft האמריקאית, אפליקציות נוספות צפויות לעשות שימוש בכלים החדשים.

Lyft מאפשרת לכל בעל רכב פרטי להפוך למונית שירות והיא החברה הראשונה שעושה שימוש בערכת הפיתוח של ווייז ומנצלת את יכולתה מחוץ לגבולות האפליקציה. כך מקווים בחברה כי הדבר יסייע לנהגים לנווט בצורה קלה יותר וגם כאלטרנטיבה לאובר שהחלה בשיתוף פעולה עם חברת הניווט TomTom. לווייז יש פתרון של שיתוף נסיעה שהחל כבר בפיילוט בישראל.

קרא עוד:  גרסה 77 של Chrome מאפשרת לשלוח קישור בין המכשירים

 

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.