חברת הניווט הישראלית ווייז (Waze) השיקה אפליקציה חדשה, RideWith (סע עם), המיועדת לחבר בין נוסעים לנהגים לצורך נסיעה משותפת לחסכון כספי והפחתת העומס בכבישים. האפליקציה שהחלה כפיילוט ראשון באזור גוש דן, תתבסס על אפליקציית ווייז והמידע הרב שהיא כוללת, ותקשר בין נהגים ונוסעים שבמחנה המשותף ביניהם הוא מסלול נסיעה דומה.

RideWith מחולקת למעשה לשתי אפליקציות נפרדות – אחת לנהג שישתמש בווייז המוכרת והשנייה לנוסע שישתמש באפליקציה החדשה, כאשר כל אחד מהצדדים יוכל להזין את הפרטים השונים כמו מהיכן הוא יוצא, מקום עבודתו, שעת יציאה ועוד. הנהג מצידו יקבל פניות של נוסעים המעוניינים להצטרף לנסיעה, והוא מצידו נדרש לסקור את הבקשה כמו גם מקום האיסוף, והנוסע, במידה ואושר, יוכל לצפות במסלול הנסיעה של הנהג בזמן אמת.

לא טרמפ בחינם

ווייז כן מעוניינים לתגמל את הנהג בעבור הזמן והשתתפות בדלק לצורך הנסיעה, לכן נקבע תעריף קבוע של שקל אחד על ק”מ, זאת לפי הדיווח של דה-מארקר, הלוקח בחשבון גם את הבלאי על הרכב, כאשר העברת הכסף תתבצע דרך האפליקציה ואילו ווייז תגזור קופון של 15 אחוז מכל נסיעה. כך לדוגמה, נסיעה מאחוזה ברעננה למרכז עזריאלי בתל אביב תעמוד סביב ה-18 שקלים.

נכון להיום, הפיילוט פועל רק בישראל ורק בערים תל-אביב, רעננה והרצליה, ובהמשך יורחב הניסוי לאזורים נוספים בארץ. המעוניינים להצטרף, נדרשים למכשיר מבוסס מערכת האנדרואיד, להוריד את האפליקציה ולמלא אחר ההוראות באתר.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.