בסך הכל כחצי שנה לאחר שחשפה את דגם ה-Nex S המקורי, עומדת היצרנית וויוו (Vivo) להכריז על דור ההמשך. ה-Vivo Nex 2, שנחשף בתצלום הן מצידו הקדמי והן מצידו האחורי, מאמץ קו עיצובי שונה למדי, ובעיקר מוותר על עדשת המצלמה הנשלפת שהייתה החידוש המשמעותי ביותר של הדגם הראשון. במקום זאת, החליטה וויוו להסיר לחלוטין את המצלמה מצידו הקדמי של המכשיר, ולמקם את כל המצלמות (שלושה בסך הכל) בצידו האחורי.

לצורך תצלומי סלפי, מצויד Vivo Nex 2 בשני מסכים נפרדים – פתרון דומה לזה שאותו ראינו בדגם ה-Nubia X של ZTE. המסך ה״ראשי״ גדול במיוחד וכמעט נטול מסגרת לחלוטין, בעוד שהמסך האחורי קטן יותר, בכדי שניתן יהיה למקם את מערך המצלמות מעליו. בתוך המסך הראשי משולב סורק טביעות אצבע, בעוד שמצלמת המכשיר מאחור כוללת סורק תלת-מימדי שיאפשר הן לזהות פנים, והן לזהות חפצים שונים בכדי לשפר את יכולות המכשיר בתחום המציאות הרבודה (Augmented Reality).

חידוש נוסף אותו מציגה וויוו היא מעין טבעת צבעונית המורכבת מנורות LED זעירות, וממוקמת בצידו האחורי של המכשיר. טבעת זו תוכל לשמש לצורך התראות שונות כגון קבלת הודעות או שיחות נכנסות. לבסוף, בהתאם לחשיפתו הקרובה, צפוי Vivo Nex 2 להתבסס על מעבד ה-Snapdragon 845 המוכר של קוואלקום (Qualcomm). החשיפה הרשמית צפויה להתרחש במהלך החודש הבא, ועדיין לא ברור האם ה-Nex 2 יזכה לשיווק רשמי במערב, או יישאר בלעדי לשוק הסיני (למעט לקוחות שיבחרו לייבא אותו אישית, כמובן).