רמקולים היו מאז ומתמיד פריט שמקובל לראות בחללי הבית. זה אולי התחיל עם רמקולים של מערכת הסטריאו בסלון בלבד, אבל במשך השנים כבר התרגלנו לראות רמקולים למחשב או רמקול נייד שיושב על השידה בחדר השינה. לרוב מדובר במוצרים לא ממש נאים, שלעיתים אפילו פוגעים בקו העיצובי של הבית, אבל יצרנית מוצרי האודיו +UB מנסה לשנות את התמונה, תרתי משמע, עם Eupho E3 – רמקול מעוצב יפיפה – וגם נייד.

לא תזהו שזה רמקול

במבט ראשון, Eupho E3 נראה יותר כמו פריט לעיתוב הבית ורבים מבין אלו שראו אותו כלל לא זיהו את תפקודו האמיתי. צורתו עגולה והוא דומה לכדור גדול למדי בקוטר של 37 ס"מ. הוא מגיע במספר צבעים מבריקים כמו לבן, שחור, אדום, כחול כהה ורוד וקרם במטרה להציע התאמה מירבית לחלל המיועד לו. בחלק הקדמי נמצא הגריל בצבע כסף העוטף את הדרייבר הגדול יחסית, בגודל 6.5 אינץ'.

רמקול אלחוטי ומעוצב UB+ Eupho E3

הוא מונח על 3 רגליים ארוכות מעץ, אליהן הוא מוצמד בחיבור מגנטי. גובהו הכולל הוא 97 ס"מ. מסביבו ידית עור המאפשרת לשאת את הרמקול לכל מקום, ואם מחליטים להשתמש בבסיס הסילקון המצורף לערכה, אפשר להניח אותו בכל מקום בבית או בגינה. הפתעה חיכתה לנו כשהרמנו אותו: הוא שוקל 1.6 ק"ג בלבד.

אנחנו הצבנו אותו לצורך הבדיקה בסלון הבית סמוך לשידת הטלוויזיה. למרות גודלו, התחושה היא כי הוא אינו מכביד על החלל ורק מוסיף לעיצוב הבית, כפריט עם מראה רטרו.

גם אלחוטי

Eupho E3 של +UB הוא רמקול אלחוטי, אם כי הוא תומך גם בחיבור חוטי. מי שיש ברשותו מגבר, כנראה עדיף לו לחבר את הרמקול היישר לכניסה האופטית כי כך ניתן לנצל את מלוא הפוטנציאל הקולי שלו. כל השאר כנראה יעדיפו לחבר אותו דרך קישוריות בלוטות' התומכת בשמע סטריאופוני ובתקנים כמו aptX החשוב ו-TWS.

רמקול אלחוטי ומעוצב UB+ Eupho E3

הדרייבר שבפנים מספק הספק מרבי של 25 וואט בטווח דינמי רחב. המגבר המובנה מציע הספק דיגיטלי של עד 60 וואט, ומכיוון שמדובר ברמקול גדול המשמש עם מעיןם תיבת תהודה התוצאה היא אודיו חזק ועוצמתי.

בגבו של Eupho E3 יש חלל גדול ליציאת הצלילים הנמוכים (באס) ושם גם ממוקמים החיבורים השונים: כניסת microUSB לטעינה, חיבור אנלוגי 3.5 מ"מ להתקני שמע, חיבור USB סטנדרטי המאפשר ניגון מוזיקה מהתקן חיצוני שיכול לשמש גם לטעינה של מכשירים. לבסוף יש גם כניסה אופטית, משהו שוודאי לא רואים ברמקולים ניידים.

ניידות כאן היא שם המשחק. כאמור קל מאוד לשאת אותו ממקום למקום, עם הרגליים או בלעדיהם. הוא מסוגל לפעול במשך 22 שעות רצופות בין טעינה לטעינה, כאשר הסוללה בקיבולת 4,400 מילי-אמפר/שעה.

חיבור אופטי ברמקול Eupho E3

איך שומעים?

חייבים להודות שהיינו קצת סקפטיים לגבי איכות הקול של Eupho E3. בכל זאת מדובר במוצר עיצובי, ולכן לא היו לנו ציפיות ראשונות גבוהות. עם זאת, הופתענו לגלות שוא מציע גם איכות שמע לצד עוצמת שמע חזקה לא פחות. הרמקול, בעוצמתו המרבית, מסוגל בקלות להספיק להשמעת מוזיקה לחוגגים באולם בינוני.

איכות הקול טובה, אבל לא מאוד מדויקת במיוחד כשמאזינים בעוצמת שמע גבוה. בנוסף, הצלילים הנמוכים מאוד מודגשים וחזקים. בכלל, כפי שכבר ציינו, השמע חזק מאוד ומתאים כשמעוניינים להשמיע מוזיקה בחללים גדולים. כשמחברים שני רמקולים יחדיו, העוצמה חזקה עוד יותר והוא יודע להפריד היטב בין שמע לימין ושמאל.

נראה נהדר בבית, UB+ Eupho E3

אנחנו האזנו למוזיקה דרך הטלפון, אך בחנו גם את יכולות להשמיע מוזיקה דרך הטלוויזיה. בקישוריות בלוטות' היה מעט עיכוב בשמע, אך את הבעיה הזו פתרנו בהגדרות הטלוויזיה. בחיבור האופטי הישיר למערכת השמע לא נתקלנו בבעיה דומה והשמע היה מצוין.

התפעול של Eupho E3 מתבצע באמצעות לוח בקרה הנמצא בחלקו העליון ושם תמצאו את כפתור ההפעלה, כפתור סנכרון הבלוטות', שליטה בעוצמת השמע וגם את כפתור האקולייזר. כפתור זה מאפשר לעבור בין מצבי אקולייזר שונים המוגדרים מראש בלחיצת כפתור.

את הסנכרון הראשוני לטלפון מבצעים בלחיצה ארוכה על כפתור הבלוטות', שמעביר את הרמקול למצב גלוי. כדי לחבר שני רמקולי Eupho E3 יש ללחוץ על כפתורי עוצמת השמע (-/+) יחדיו בשני הרמקולים, פעולה שמעבירה אותו לאיתור הרמקול הנוסף. כשמעוניינים לנתק את אחד הרמקולים פשוט מכבים אותו והרמקול השני עובר למצב יחיד.

השורה התחתונה

Eupho E3 של +UB הוא קודם כל פריט עיצובי יפיפה המוסיף 'שיק' לכל מקום בו הוא נמצא. זו אולי סיבה מספיק טובה כדי לקנות אותו. יש לו עוצמת קול גבוהה במיוחד, הוא תומך במגוון חיבורים וגם מסוגל להתחבר לרמקול נוסף לשמע סטראופוני מלא. החסרון העיקרי שלו הוא המחיר, שעומד על 1,999 שקלים.

הוא נמכר באתר הרשמי של היבואן.