אוזניות ה-AirPods של אפל (Apple) הן כנראה אוזניות נטולות החוטים הפופולריות ביותר בשוק, וכשמוצר מסויים מצליח – החיקויים לא מאחרים לבוא. אמנם הדור הראשון של החיקויים היו מגושמים ולא הצליחו להביא את המראה של האזניות המקוריות והיקרות. אולם זה כבר השתנה וכיום אפשר למצוא דגמים רבים ומוצלחים ברבע מחיר.

הדגמים הפופולריים באתרי המכירות הם מסדרות ה-TWS i וברשת אפשר למצוא דגמים שונים תחת השם TWS i10 או TWS i13 ,i14 ועוד, כאשר ההבדלים בניהם קטנים יחסית. אנחנו בדקנו את דגם TWS i12 כדי לראות הם הן מסוגלות לשמש כאוזניות איכותיות מעבר למראה הדומה.

נראה אם תצליחו להבדיל

במבט ראשון, אוזניות ה-TWS i12 נראות כהעתק מדויק ל-AirPods. כיסוי הטעינה בצבע לבן מבריק כמעט שזהה מבחינת מידות וכך גם האזניות עצמן אשר דומות במראה למקור. ההבדלים מורגשים בעיקר ברמת הגימור: המכסה של הנרתיק שנסגר בצורה מגנטית ונותן תחושה של פלסטיק לא איכותי וכן האזניות עצמן שמתמגנטות לנרתיק ונטענות באופן אלחוטי לא נצמדות אליו בצורה חזקה כמו במקור.

מצליחים להבדיל? מימין TWS i12

מיותר לציין כי מי שמחפש את הריגוש שבפתיחת הקופסה לא ימצא את זה כאן, שכן TWS i12 מגיעות בקופסה פשוטה שאינה סגורה הרמטית, עם דף הוראות בסינית וכבל טעינה קצרצר.

כמעט אותה נוחות

הקישור הראשוני של TWS i12 עובד כמו אוזניות בלוטות' רגילות, ולא כמו AirPods. כלומר אם באוזניות של אפל רק מוציאים החוצה ואלה כבר מקושרות למכשירי ה-iPhone, כאן התהליך מעט יותר ארוך. ראשית, יש להוציא את האזניות מהנרתיק על מנת להפוך אותן לגלויות, ואז ביצוע חיפוש פשוט אחר התקנים בקישוריות הבלוטות' בטלפון – בין אם הוא אנדרואיד או אייפון.

קרא עוד:  שאומי השיקה רמקול אלחוטי עמיד במים בחצי המחיר מהמתחרים

אוזניות נטולות החוטים TWS i12 מביאות מספר יכולות מעניינות ובדופן של כל אוזנייה יש אזור מגע המאפשר שימוש במחוות. כך נגיעה אחת כדי להשהות את המוזיקה, נגיעה שנייה כדי להמשיך לנגן. שתי נגיעות באזנייה הימנית כדי להגביר את עצמת השמע, שתי לחיצות באוזנייה השמאלית כדי להחליש אותה. בסך הכל מדובר בפונקציה שימושית זאת במידה והייתה עובדת בכל פעם, שכן לא תמיד הצלחנו לגעת במיקום המדויק כך או שלא קיבלנו תגובה שציפינו או שגרוע מכך – עצרנו את הניגון.

כאשר מסיימים להאזין למוזיקה, מספיק להוציא את האוזניות ולהחזיר אותן בחזרה לנרתיק הטעינה על מנת שהן תתנתקנה מהמכשיר, ללא צורך ללחוץ על כפתורים או להתעסק בהגדרות. כמו כן, כאשר מניחים אותן באוזן מתקבל משוב מכל אחת מהאזניות בנפרד שזוהה חיבור, אם כי הוא נעשה בצורה מילולית ולא בצליל.

בעיה עיקרית שחווינו כשהשתמשנו בהן ב-iPhone היא שאין אפשרות לדעת את זמן הסוללה המדויק שנותר לשימוש באוזניות ונדרשנו להסתפק במחוון התאורה בצבע אדום או כחול הקיים עליהן. עם זאת יש לציין כי בחלק ממכשירי האנדרואיד כן יש חיווי בסיסי המציג את יתרת הסוללה.

מבחינת חיי הסוללה, אלה מספקות כשעתיים של שימוש, ואילו נרתיק הטעינה מסוגל לספק עד שלושה מחזורי טעינה נוספים. לא זמן רב מידי, כך שהן לא מספיקות ליום שלם של שימוש, בדומה לשאר האוזניות מהתחום.

איכות שמע סבירה

התכנסנו כאן בעיקר כדי לדבר על האיכות והנוחות של TWS i12 ואלה, באופן מפתיע, דווקא די נוחות. השתמשנו בהן במשך מספר ימים וכמעט שלא הסרנו אותן מהאוזניים במהלך היום. גם חברים שראו לראשונה את האוזניות טעו לחשוב כי אלה ה-AirPods.

קרא עוד:  מיתוג חדש, עיצוב דומה: Nest Mini הוא ה-Google Assistant החדש בבית

בכל הקשור לאיכות השמע, אי אפשר כמובן לצפות לאיכות שוות ערך ל-AirPods, למרות שגם האוזניות של אפל לא נחשבות בעלות איכות שמע יוצאת דופן. אולם, במקרה של TWS i12 הפער באיכות השמע מורגש. לא, זה לא אומר שאיכות השמע גרועה ובהחלט היא תספק את רוב המשתמשים, אבל כמובן שיש פערים

דווקא הצלילים הנמוכים (באסים) טובים ועוצמת השמע בהחלט מספקת. גם בעת צפייה בסרטים, לא שמנו לב לעיכוב מסויים בין הצליל לבין המוצג על המסך, כפי שקורה לרוב עם אוזניות זולות.

להיות עם לשלם בלי

כמובן, אי אפשר להשוות את ה-TWS i12, או כל דגם אחר בסדרה (כמו TWS i10) לאוזניות של אפל שעולות סביב 800 שקלים. וכאוזניות ללא חוטים הפשרות הן בעיקר ברמת הגימור, איכות השמע והסוללה. מצד שני, הן מאוד זולות. אז כן, מי שמעוניין להרגיש עם ולשלם הרבה פחות, הן יענו על הציפיות.

המחיר של TWS i12 הוא 28 דולרים, שהם כ-100 שקלים בלבד. לשם השוואה, אוזניות ה-AirPods נמכרות סביב 800 שקלים ומעלה.

הבהרה: יש מספר יצרנים תחת אותו השם. אנו בחנו את הדגם שנרכש בקישור הזה.

תודה לפז לוי זלמנוביץ׳ על שסייע בהכנת הכתבה.

עוד בנושא: אתם שומעים? אוזניות ללא חוטים שלא יקרעו לכם את הכיס