טוויטר

אחד מהסממנים הבולטים ביותר של רשת המיקרו-בלוגינג החברתית טוויטר, הוא מגבלת 140 התווים שנועד בכדי להעביר מסר תמציתי וקולע. כעת, נראה כי החברה הולכת בעקבות דרישות משתמשיה ותסיר את המגבלה – לפחות כרגע רק בהודעות הפרטיות בין המשתמשים.

בהודעה רשמית שהוציאה הרשת נמסר לכל משתמשיה שהחל מה-1 לחודש הבא תוסר מגבלת 140 התווים ואלו יוכלו לשלוח הודעות ללא הגבלה של תווים (10.000 למען דיוק). עם זאת, הקאצ' כאמור טמון בעובדה כי ביטול המגבלה יחול אך ורק על הודעות פרטיות, או שכפי שנוהגים לכנות בטוויטר – Direct Messages. אגב, שליחת ההודעות הפרטיות מעט מורכבת, שכן רק המשתמשים שעוקבים אחרי משתמש מסויים שעוקב אחריהם בחזרה יכולים לשלוח הודעה – להבדיל מפייסבוק בה ניתן לשלוח הודעה לכל החברים ברשת החברתית.

עם היווסדה, אי שם בשנת 2006, חשבו בטוויטר על דרך יצירתית יש לומר, להעברת מסר תמציתי, חד וקולע. 9 שנים אחרי כאמור, מונה רשת המיקרו-בלוגינג כמות נכבדת של כ-500 מיליון משתמשים מתוכם 200 מיליון משתמשים פעילים. כך או כך, ברשת החברתית שנגררת כאמור אחרי פייסבוק, יצטרכו להתאמץ מעט יותר על מנת להשאיר אצלם את המשתמשים, שחלקם הגדול נוטשים לטובת רשתות חברתיות אחרות.

 

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.