כמות הציוצים בכל שנייה בטוויטר לרוב די זהה, עם שינויים קטנים למדי שתלויים בטרנדים בעולם האמיתי (אירועים חשובים, פוליטיקה, חשיפת מכשיר סלולרי וכו'). ב-2 באוגוסט עם זאת נקבע שיא חדש של ציוצים בשנייה. השיא החדש (143,199 ציוצים בשנייה אחת) גרם לטוויטר להוציא הכרזה מפורטת בנושא. מבול הציוצים הגיע ככל הנראה מסרט יפני מצויר בשם "Castle in the sky" שהוקרן מחדש וגרם לקהל לצייץ בהמוניו. מדובר באותו סרט ששבר את שיא הציוצים של טוויטר אי שם בשנת 2011 (25,188 ציוצים בשנייה באותו מועד שהיה גם הוא הקרנה חוזרת של הסרט משנת 1986).

על מנת להמחיש את הקפיצה הגדולה בעת ההקרנה החוזרת והמרגשת של הסרט, ביום מתפרסמים מעל לכ-500 מיליון ציוצים, עם ממוצע של 5,700 ציוצים בשנייה. השיא החדש עומד על 143,199 ציוצים, כלומר כמות הציוצים בשנייה אחת עמדה על מעל לכ-20 שניות ביום ממוצע בטוויטר.

tps-spike

יש לציין כי זו לא השיא נשבר כבר מספר פעמים פעם אחר פעם בשנים האחרונות. אירועים גדולים כמו בסילבסטר או הסופר בול לא פעם יוצרים תנועת גולשים גדולה באתר. באירועי ה-World Cup בשנת 2010 כמות הגולשים באתר גרמה לקשיים ותקלות בשירות. מאז אותו אירוע טוויטר ביצעה מספר שינויים מערכתיים כאלו ואחרים על מנת להתמודד עם כמויות גדולות של גולשים באתר בצורה טובה יותר. החברה הצהירה כי האתר היה פעיל ועבד בצורה תקינה בעת שבירת השיא, דבר שללא ספק מעיד על הפקת לקחים נכונה וציפיות חיוביות מצידה של טוויטר לעתיד.