טוויטר

אחרי כמה חודשי בדיקה בפיליפינים דווקא, הגרסה הקלה של אפליקציית טוויטר (Twitter) לאנדרואיד מגיעה לעוד 24 מדינות, וביניהן ישראל. הגרסה הקלה, שנקראת באנגלית Twitter Lite ובשפת הקודש 'טוויטר קל', אמורה לעזור לשימוש באפליקציה במדינות בהן רוחב הפס הזמין בדרך כלל אינו רחב במיוחד ואינו זמין באופן יציב, כולל במקומות בהן יש רשתות 2G/3G בלבד, ובאיכות נמוכה.

לפי טוויטר היא ראתה במהלך הניסוי בפיליפינים גידול של כ-50% במספר הציוצים של משתמשי המדינה בעקבות האפשרות להשתמש בגרסה הקלה, כולל דרך הדפדפן ולאו דווקא על ידי שימוש באפליקציה, והחברה מחפשת להגדיל את מאגר המשתמשים שלה דווקא מחוץ לארצות הברית כי מתוך 330 מיליון המשתמשים הפעילים באופן חודשי, רק 20% מהם עושים זאת מארצו של הדוד סם.

האפליקציה קלה יותר, שוקלת פחות מ-3 מגה-בייט, היא עובדת אכן במהירות גבוהה, והיא מציגה תמונות שמשולבות קודם כל ברזולוציה נמוכה יותר, ורק אם המשתמש לוחץ עליהן הן נפתחות במלואן. ניתן גם לבחור במצב 'חוסך הנתונים' כדי לצמצם עוד יותר את השימוש בנתונים ברשתות סלולריות, וניתן להמשיך לגלול ולקרוא ציוצים גם אם החיבור לרשת מתנתק לכמה רגעים.

כזכור רק לאחרונה הגדילה טוויטר את מכסת התווים לציוצים ל-280 תווים, הכפלה של המגבלה הקודמת הקלאסית של 140 תווים, במטרה להגדיל את מספר המשתמשים ואת מספר הציוצים שלהם, ועכשיו היא עושה עוד ניסיון להגדיל את כוחה בשוק השיחות המיידיות.

קרא עוד:  שיתוף מסך במכשירים ניידים בגרסה החדשה של Skype

הגרסה הקלה של האפליקציה זמינה גם במדינות כמו בנגלדש, ברזיל, צ'ילה, מצרים, מקסיקו, דרום אפריקה, טוניסיה, מצרים, טנזניה ועוד. המסקנות על הבחירה גם בישראל כולן שלכם, ואם אתם רוצים להוריד את הגרסה הקלה, לחצו כאן.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.