באתר החדשות האמריקני פוליטיקו (Politico) מדווחים כי הנשיא דונלד טראמפ עומד לחתום על צו שיאסור על רשתות הסלולר האמריקניות לרכוש ציוד תשתית מהיצרנית הסינית וואווי (Huawei). לפי הדיווח, בממשל האמריקני מעוניינים כי הצו ייחתם עוד לפני תערוכת הסלולר הבינלאומית של ברצלונה (MWC), ומטרתו העיקרית היא למנוע הצטיידות של חברות אמריקניות בציוד של וואווי לצורך הקמת רשתות דור חמישי.

באם אכן ייחתם ויאושר, לצו עשויות להיות השלכות דרמטיות, שכן נכון להיום וואווי היא יצרנית ציוד התקשורת הגדולה בעולם עם 28 אחוזים מכלל השוק. חרם על תוצרתה יאפשר למתחרות, חברות כדוגמת נוקיה (Nokia) או סיסקו (Cisco), לייקר את מוצריהן, וצפוי לעכב את פריסתן של רשתות דור חמישי בארה״ב. 

בממשל סבורים עם זאת כי מדובר בצעד הכרחי, בשל חשש כבד כי וואווי מנצלת את מעמדה לצורך ריגול תעשייתי, ועשויה אף לסייע לממשל הסיני בהאזנות סתר וריגול. בעבר לחץ מצידם של פוליטיקאים הביא לביטול שיווקם הרשמי של מכשירי טלפון חכם מתוצרת וואווי בארה״ב, כמו גם מכשירים של מותג ZTE. כמו כן, רק לאחרונה דווח כי חשדות על ריגול תעשייתי מצד וואווי הובילו את ה-FBI לביצוע של מבצע עוקץ במהלך תערוכת CES, בניסיון לאיסוף ראיות כנגד נציגי החברה הסינית.