בעוד שחבילות הגלישה הכלולות בתוכניות הסלולר שלנו בישראל רק הולכות ומתרחבות, בגלישה בחו"ל אנו נדרשים, ברוב המקרים, עדיין להצטמצם והאינטרנט אינו זמין בכל מקום. איך תתכוננו מראש, תורידו את הקבצים החשובים למכשיר, תנווטו ללא חיבור לרשת ואפילו תוכלו להעביר את הזמן בטיסה? אלה האפליקציות שיעזרו לכם בנסיעה.

מנווטים בחו"ל ללא חיבור לרשת

אפליקציית הניווט של גוגל, Google Maps, מאפשרת להוריד למכשיר מראש את מפות האזור בו אתם מתכננים להיות בחו"ל. כך, תוכלו לנווט באמצעות רכיב ה-GPS שבמכשיר, בעוד שאת החיבור לאינטרנט ניתן להשאיר כבוי, שכן נתוני המפה נשמרים בזיכרון המכשיר.

כדי לעשות זאת הפעילו את אפליקציית Google Maps בעת שאתם מחוברים לאינטרנט סלולרי או Wi-Fi > חפשו ישוב או כתובת מדוייקת יותר > לחצו על תיאור המקום / שם הישוב המופיע בתחתית המסך > שלוש הנקודות (במכשירי אנדרואיד הן מופיעות משמאל למעלה, במכשירי אייפון מימין) > הורדת מפה לא מקוונת.

ניתן לצפות בכל המפות שכבר הורדו דרך כניסה לתפריט הצידי (שלושת הפסים בראש המסך) > מפות לא מקוונות.

לתרגם שפה זרה בקליק

זקוקים לסיוע בשפה זרה בחו"ל? יתכן שכבר יצא לכם להכיר את אפליקציית התרגום של גוגל, Google Translate, אך אולי תופתעו לגלות שלא חייבים חיבור פעיל לרשת בכדי להשתמש בה. ניתן להוריד מראש מילון בשפה המבוקשת ולהשתמש בו בכל עת שתחפצו.

קרא עוד:  החל מהיום: הסייענית של גוגל היא גם מתורגמן אישי

את הורדת השפות מומלץ לעשות באמצעות רשת ה-Wi-Fi מבעוד מועד, שכן לעיתים מדובר בקבצים גדולים שניתן יהיה להוריד רק בחיבור לרשת אלחוטית. היכנסו לאפליקציה וודאו שאתם מחוברים לרשת האלחוטית > לחצו על אחת השפות שבראש המסך > לחצו על סמל החץ הפונה מטה שיופיע לצד השפה שברצונכם להוריד.

המשרד עובר לאופליין

בעת שהכונן בענן של גוגל, Google Drive, מחובר לאינטרנט, הוא יציג את כל הקבצים השמורים בחשבון המשתמש שלכם. עם זאת, ניתן לבצע הורדה מקומית של מסמכים, גיליונות אקסל ומצגות, כדי שאלה יוצגו לכם גם כשהאינטרנט לא מחובר.

בעת שהאינטרנט מחובר היכנסו לאפליקציית Google Drive > לחצו על שלוש הנקודות המוצגות לצד הקובץ שאתם מעוניינים לגשת אליו במצב לא מקוון > בחרו ב"זמין במצב לא מקוון".

כדי לפתוח את הקבצים כשהאינטרנט מנותק היכנסו לאפליקציה > בחרו בתפריט הצד (שלושה פסים בראש המסך) > לא מקוון.

כך תעשו בינג' בטיסה

רבים מחפשים תעסוקה לשעות הטיסה הארוכות, שלרוב משאירות אותנו מנותקים בין שמיים וארץ. אם אתם מנויים לנטפליקס (Netflix) וגם אם לא, חלק מהסרטים והסדרות שקיימים בשירות זמינים להורדה למכשיר. ניתן להוריד עד 100 כותרים למכשיר יחיד בכל זמן נתון ולצפות בהם גם ללא אינטרנט.

בעת חיבור לרשת Wi-Fi, חפשו את הכותר שמעניין אתכם > במסך התיאור לחצו על החץ הפונה כלפי מטה (אם הוא לא מופיע, זהו כותר שלא ניתן להוריד אותו).

קרא עוד:  חגיגת מלחמת הכוכבים במסנג'ר של פייסבוק

כדי להפעיל פרק מסדרה או סרט שהורדתם מראש לחצו על סמל ההורדות > הפעל. בתוכניות טלוויזיה יש לבחור תחילה בתוכנית הרצויה > להקיש על הסמל הפעל בפרק הרצוי.

אם אין לכם מנוי לנטפליקס, אתם יכולים להירשם בחינם ל-30 יום, לנצל את אפשרויות ההורדה לנסיעה ולאחר מכן לבטל.

מורידים את המוזיקה למכשיר

משתמשי גרסת ה-Premium של ספוטיפיי יכולים להוריד עד 10,000 שירים או פודקאסטים לזיכרון של חמישה מכשירים שונים. בעת מצב לא מקוון ניתן להאזין לשירים שהורדו מראש.

כדי להוריד שירים הקפידו להיות מחוברים לאינטרנט באמצעות Wi-Fi. לחצו על Your Library או בחרו כל שיר, אלבום, רשימת השמעה או פודקאסט > מצד ימין הזיזו את המתג לצד Download. ברגע שתושלם ההורדה יופיע חץ הפונה מטה.