טושיבה, מפתיעה את עולם המחשבים ומציגה את Toshiba Libretto W100, מחשב נייד דקיק בעל מסך מגע כפול הנסגר כמו ספר. המחשב נראה יותר כקונספט, אך מדברר כי הוא אמיתי לגמרי, וטושיבה הצליחה להשיג את Asus כשתשיק אותו בהמשך השנה, במספר מוגבל של יחידות, זאת לרגל חגיגות 25 שנה להשקת המחשב הנייד הראשון של טושיבה.

המחשב מעוצב כמו מחברת קטנה בעיצוב סקסי ומושך, לא תמצאו בו כל מקלדת חומרה, והשימוש בו מתבצע בממשק מסכי המגע בגודל 7 אינצ’, התומך במולטי-טאץ’, לכן אי אפשר שלא לחמוק מהשוואה למחשב האייפד של אפל. המסך הכפול מוסיף למחשב ייתרון כך שניתן להשתמש בו בצורה אנכית ואופקית, לקרוא במסך אחד ולרשום הערות במסך השני, להפעיל מספר אפליקציות במקביל בכל מסך או להשתמש בו כמחשב נייד רגיל כשמסך אחד משמש בתור תצוגה ומסך שני בתור מקלדת וירטואלית מלאה המגיבה ברטט להקלדה. טושיבה גם פיתחה מספר אפליקציות לשימוש נוח יותר במסך המגע כדוגמת ה-Bulletin Board המספק שולחן עבודה מותאם אישית עם גישה מהירה לפעילויות, קיצורי דרך, פתקים, וידאו ועוד.

"ה-Libretto W100 הוא מפגן ראווה פורץ דרך של החדשנות ושל עצמת המצוינות ההנדסית של טושיבה", אומר אומר תומס טקנטרופ, מנכ"ל חטיבת מוצרים, אסטרטגיה ופיתוח, קבוצת מערכות מחשוב באזור EMEA. "אך לא מדובר בחדשנות לשמה – ניצלנו שוב את ההיכולות ההנדסיות פורצות הדרך של טושיבה כדי להבטיח שיצירת אמן כפולת מג זו מעניקה תועלות אמיתיות ללקוח".

קרא עוד:  סקירה: Asus Zen AiO Z227SD - מחשב יפיפה עם יכולות משחק

משקלו עומד על 819 גרם, מעט כבד יותר מה-iPad שעומד על 697 גרם, מריץ את מערכת ההפעלה Windows 7, על מעבד מעט יותר חזק מהאייפד מדגם  Intel Pentium U5400, הפועל בתדר 1.5GHz עם 3MB זיכרון מטמון. עוד תמצאו בו דיסק פלאש SSD 64GB, זיכרון פינימי 2GB RAM DDR3, קישוריות WiFi 802.11 b/g/n, מצלמת רשת,  Bluetooh, חריץ microSD להרחבת זיכרון האחסון וכניסת USB 2.0. זוג המסכים פועלים ברזולוציה 1,024×600 מבוססי טכנולוגית LED. הסוללה האינטגרלית תספק לכם עד 3 שעות עבודה, שיש לציין שביחס למחשבים של היום זה נמוך להפליא. מחירו עדיין לא נמסר, אך זה יקרה בקרוב בהשקתו לקראת הקיץ. וידאו ותמונות בהמשך.

תחום הטאבלטים צובר תאוצה וכולם מנסים להיות “ïPad Like”, ולכן ניכר ההבדל מהאחרים כשטושיבה הציגה כאן קונפט חדשני, שיהיה מעניין לראות כיצד השוק יגיב אליו. עוד מעניין לראות את הביצועים וכיצד הוא יתפקד תחת עומס, שכן ה-Windows 7 ידועה כצרכנית משאבים, שזו אחת הבעיות שהיו ל-Slate של HP.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.