אחרי שראינו אתמול את מחשב הקונספט היחודי בעל המסך הכפול, הציגה טושיבה מחשב נוסף לרגל חגיגות ה-25 שנה להשקת המחשב הנייד הראשון שלה. ה-AC100 הוא מחשב סמרטבוק, המזכיר מעט את ה-Silverlight של Lenovo, הנראה כמחשב נייד קטן, קל משקל ודק להפליא שמבוסס על מערכת אנדרואיד 2.1 על גבי צג 10 אינצ’ ברזולוציה 1,024×600.  הוא שוקל 870 גרם, נמדד ב-14 מ”מ במקום הדק ביותר, ומספק עד 8 שעות עבודה רצופות, או 7 ימי המתנה בטעינה אחת. את המחשב לא תצטרכו לכבות אף פעם, זאת כי הוא פועל ממש בדומה למכשירי האנדרואיד ובלחיצה אחת הוא נכנס למצב המתנה, ויוצא ממנה בלחיצה נוספת בזריזות.

"המחשב החכם שלנו, AC100, הוא חלק מפלח השוק של התקני אינטרנט ניידים המשלבים את הטוב משתי העולמות בקבוצות מוצרים: כמו טלפון חכם הוא תמיד פתוח, ויחד עם זאת מציע את הנוחות של netbook בצורת "קליפת צדפה" עם מסך גדול יותר ולוח מקשים בגודל מלא, אומר תומס טקנטרופ, מנכ"ל חטיבת מוצרים, אסטרטגיה ופיתוח, קבוצת מערכות מחשוב באזור EMEA.

לא רק גודלו אטרקטיבי, אלא גם מה שתמצאו מתחת למכסה המנוע, כך שמתברר כי הוא אחד הסמרטבוקים הראשונים המסוגלים לנגן תכני HD 1080p, זאת בזכות מעבד ה-Tegra 250 של Nvidia. מעבד ה-1GHz מגיע יחד עם זיכרון של 512MB ו-8GB זיכרון פלאש לאחסון, ועוד תמצאו בו קישוריות WiFi, Bluetooth, יציאת HDMI, חריץ microSD, מלמת רשת, חיבור USB 2.0, אפשרות למודם דור 3 ואפילו GPS.

קרא עוד:  ל-LG יש טאבלט חדש וקוראים לו G Pad 5

הוא מגיע עמוס במגוון אפליקציות לניהול מסמכים, שינוי והתאמה של מסך הבית, שורת קיצורים לאפליקציות שונות, נגן מדיה פנימי, דפדפן האופרה, בדיקת מיילים, וודג’טים למזג האוויר, חדשות, שינוי פרופיל דף הבית בהתאם למיקום, זאת בנוסף לשלל האפליקציות והווידג’טים המוכרים מהאנדרואיד כדוגמת YouTube ,Facebook וישומי גוגול.

המחשב יהיה זמין במהלך הרבע השלישי של 2010 ברחבי אירופה, המזרח התיכון ואפריקה ומחירו עדיין לא נמסר. אין ספק כי טושיבה הציגה יחד עם ה-Libretto W100 שראינו אתמול, קונספט חדשני ומעניין בגישה למחשבים ניידים, וייתכן כי היא יוצרת שוק חדש, ביניים שכזה כמו שעשה האייפד.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.