הטלפון עמוס. עמוס בתמונות, עמוס בהודעות, וזה עוד לפני שמדברים על אפליקציות ואנשי קשר. כמה מכם מרגישים שהטלפון כבר מלא בתוכן שלא ממש זקוקים לו? ויותר מכך, כמה מכם מרגישים שפתאום הוא מגיב באיטיות מסויימת? בדיוק בשביל זה הכנו לכם מדריך שיעזור לנקות את המכשיר ויחזיר לכם את השליטה בו.

עשו סדר בתמונות

הטלפון, עם הזמן, הפך אצל רבים מהמשתמשים קודם כל למצלמה. הוא זמין, וקל מאוד לצלם, וגם לעשות את זה במהירות. בין אם מצלמים את המשפחה, בין אם זה החברים או סתם מצלמים משהו מצחיק כדי להעלות לרשת, בסופו של דבר אוגרים מאות ואף אלפי תמונות שנשמרות בטלפון. בנוסף, יש יסוכי טוב שחלק גדול מהתמונות הללו כבר לא ממש רלוונטי. מלבד הסיכון הרב לאיבוד התמונות שאינן מגובות, הן גם תופסות נפח רב וגרוע מכך – מאטות את המכשיר, במיוחד בעת שניגשים לגלריית התמונות.

מה עושים? מסדרים את התמונות. הדרך הקלה והפשוטה ביותר היא למחוק את התמונות או להעביר אותן למקום בטוח. בכל מקרה, בוודאי שאין צורך לשמור את כל התמונות במכשיר הנייד. בנוסף עדיף שחלק מהתמונות שאותן כן מעוניינים לשמור יהיו במקום מרוכז כמו במחשב או בשירות ענן. ככלל, לפני שעושים סדר מומלץ לגבות את כל התמונות על ידי העתקתן למחשב או באמצעות שימוש בשירותי אחסון בענן המגבים בצורה אוטומטית או ידנית את הדברים החשובים, כאמצעי שחזור אפשרי למקרה שמוחקים בטעות תמונה בלי כוונה. הנה מדריך מפורט שהכנו לכם כדי לעשות זאת.

http://slidebox.co/img/demo.gif
http://slidebox.co/img/demo.gif

משתמשים בכל האפליקציות שמותקנות במכשיר?

יש קשר ישיר בין ביצועי המכשיר למקום הפנוי בו לבין כמות האפליקציות המותקנת בו. משתמשים נוהגים להתקין בדרך כלל מספר רב במיוחד של אפליקציות ששמישות, במקרה הטוב, למשך זמן קצר בלבד. הן יכולות להכביד במידה מסוימת על המכשיר לאור העובדה כי הן תופסות נפח מיותר וחלקן אף פועלות ברקע. מכיוון שכך, מומלץ מדי זמן לעבור על רשימת האפליקציות המותקנות במכשיר ולמחוק את אלו שאין בהן צורך יותר.

קרא עוד:  שאומי תציג את Mi 10 ו-Mi 10 Pro ב-23 בפברואר, יום לפני תחילת MWC

בחנות האפליקציות של גוגל, Google Play, ניתן לצפות ברשימת האפליקציות בהן נעשה שימוש לאחרונה. את האפליקציות שכבר לא היו בשימוש זמן רב ניתן למחוק. הכנסים ל-Google Play > פותחים את התפריט הצידי (באמצעות לחיצה על שלושת הפסים בראש המסך) > האפליקציות והמשחקים שלי > עוברים לכרטיסייה 'מותקנות' וממיינים את האפליקציות לפי 'שימוש אחרון'. לוחצים על 'הסר' לצד האפליקציות שכבר לא משתמשים בהם.

לא תאמינו כמה סרטונים שלחו לכם ב-WhatsApp

יישום השיחות המיידיות הפופולרי WhatsApp תפס עם הזמן נפח ניכר מכלל התקשורת בין האנשים. אך יש לו בעיה והיא לא השיחות אלא דווקא קבצי המדיה המועברים דרכו. תמונות, סרטונים, הודעות קוליות ועוד מעמיסים על המכשיר ולמעשה תופסים שטח אחסון נכבד.

ניתן לברר איזו קבוצה תופסת הכי הרבה נפח אחסון במכשיר וגם למחוק את הקבצים הללו בקלות. נכנסים לתפריט ההגדרות ב-WhatsApp (באנדרואיד לחיצה על שלוש הנקודות משמאל למעלה, במכשירי iOS לחיצה על צלמית ההגדרות בתחתית העמוד) > בוחריםפ ב-'שימוש בנתונים ובאחסון' > 'שימוש באחסון'. לאחר מכן תופיע רשימת אנשי הקשר עמם בוצעו שיחות לאחרונה, כשלצידם נפח האחסון שתופסת המדיה שהם שלחו. בלחיצה על כל רשומה תוכלו לראות כמה נפח תופסות התמונות, כמה הסרטונים וכדומה. לחיצה על 'נהל'/'נהל הודעות' (בתחתית העמוד) מאפשרת להחליט מה למחוק.

עשו סדר באנשי קשר

הטלפון, ככלי התקשורת המרכזי שלנו, מאגד את אנשי הקשר שלנו – חברים, משפחה, עבודה ועוד. לאורך השנים, נפגשים עם אנשים חדשים בדרך וכדי לא לשכוח מוסיפים את פרטי איש הקשר למכשיר הטלפון. כך צוברים לא מעט מספרי טלפון ורשימות שהולכות וגדלות, ואף הופכות לבלתי נגמרות. ניתן להעריך, בסבירות גבוהה, שעם הזמן חלק מאנשי הקשר הופכים ללא רלוונטיים מסיבות שונות ומשונות. זה אולי לא גורם לאיטיות מסויימת בפעילות של מכשיר הטלפון, אבל כן יכול לגרום לעומס ולהקשות על איתור איש הקשר הרצוי בין ההמון.

קרא עוד:  סקירה: Teclast M16 - הטאבלט שרוצה להיות מחשב (ולא ממש מצליח)

כל יצרן מגדיר באופן שונה כיצד ניתן לנהל את רשימת אנשי הקשר, אך באופן כללי ניתן לבדוק אם יש כפילויות ברשימת אנשי קשר ולבצע מיזוג מספרים תחת שם אחד.

כמו כן, מומלץ לנהל את רשימת אנשי הקשר דרך החשבון ב-Google. כך ניתן לגשת לנתונים גם דרך המחשב שבאמצעותו קל יותר לארגן את הרשימה. בנוסף, כל שינוי שעושים מסתנכרן עם המכשיר. כך תסנכרנו את רשימת אנשי הקשר במכשיר עם החשבון בגוגל.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.