מיקרוסופט (Microsoft) מציגה את Edge החדש שלה כגרסה מאובטחת יותר של Chrome (כרום), המקפידה יותר על פרטיות המשתמש. אולם מסתבר כי לפחות בדבר אחד לא קיים הבדל מהותי בין שני הדפדפנים שכבר מזמן לא ממש מתחרים: גם Edge מוסיף לרוץ ברקע מבלי ליידע את המשתמש, גם אם סוגרים את כל חלונות הדפדפן.

מדובר בשירות המאפשר לתוכנות שונות להפעיל את Edge לצורך גישה לאתרי אינטרנט, וככל הידוע מיקרוסופט איננה מנצלת אותו לצורך מעקב אחר המשתמש. אולם לדעת מומחי אבטחה קיימת בעייתיות מסוימת בכך ששירות זה מופעל כברירת מחדל, ורוב המשתמשים כלל לא מודעים לקיומו.

למרבה המזל, קל יחסית לכבות את השירות ולגרום ל-Edge להיסגר לחלוטין. כדי לעשות זאת, יש להכנס לתפריט ההגדרות של הדפדפן, לבחור באפשרות 'מערכת' (System) ולאחר מכן לבטל את האפשרות Continue running background apps when Microsoft Edge is closed.

בדפדפן כרום, אגב כך, קיימת אותה אפשרות בדיוק, גם היא מופעלת כברירת מחדל, וגם היא ניתנת לכיבוי באותו אופן, דרך תפריט ההגדרות של הדפדפן. ניתן גם להקליד את הצירוף הבא בשורת הכתובת של הדפדפן לצורך גישה מהירה לתפריט הרלוונטי: chrome://settings/system.