ליפ מוטשן (Leap Motion), חברה הנחשבת אחת מהמובילות בתחום המציאות הרבודה (Augmented Reality), הכריזה על פלטפורמה חדשה בשם Project North Star. מדובר בפלטפקומה המבוססת על משקפי מצריות רבודה שכוללות את חיישן מעקב הידיים והאצבעות הייחודי של החברה, ושמחירן לצרכן יעמוד, לפי הערכתה, על פחות ממאה דולרים. יש לציין כי לא מדובר ביחידה עצמאית, אלא כזו שנדרש לחבר למחשב חיצוני.

פרט לחיישן, המאפשר שליטה בחפצים ותפעולם במרחב הווירטואלי, כולל המפרט צמד מסכי LCD בגודל 3.5 אינץ׳ וברזולוציה של 1600×1440 פיקסלים לכל עין. שדה הראייה עומד על 95 מעלות לרוחב ו-70 מעלות לגובה, יותר מרוב משקפי המציאות הרבודה הקיימים בשוק לרבות יחידת ה-Hololens של מיקרוסופט (Microsoft). בניגוד ל-HoloLens, המשקפיים של ליפ מוטשן אינם מסוגלים למפות את המרחב ולהציג חפצים ווירטואליים על גבי חפצים אמיתיים. התצוגה למעשה צפה באוויר, בין עיני המשתמש לעולם האמיתי.

לללי מוטשן אין כוונה לייצר ולשווק את משקפי ה-North Star בעצמה. במקום זאת, תפיץ החברה בשבוע הבא את מפרט המשקפיים והתוכנה הנדרשת לצורך הפעלתן כפרויקט קוד פתוח, כך כל יצרנית ברחבי העולם תוכל לאמץ ולשלב במוצריה שלה. המטרה ארוכת הטווח של ה חברה, להצהרתה, היא לראות את חיישניה משולבים בכל מוצר רלוונטי בשוק, וכפי שנכתב בהודעת החברה: "להסיט את הדיון מ-'איך מערכות מציאות רבודה צריכות להיראות', ל-'איך הן צריכות להרגיש'".