iOS 7 על Galaxy Note 2

אחד מיתרונות מערכת האנדרואיד שבגללו אולי רבים מעדיפים אותה על פני המתחרות היא יכולת ההתאמה האישית של ממשק המשתמש. לא חייבים להישאר במראה הקבוע של רשת אייקונים המוקפדת להפליא כמו ב-iOS, ולא חייבים לגלול מטה בין אריחים בגודל משתנה ב-Windows Phone. כל כך פשוט היום להחליף ממשק במערכת, ובמרחק של כמה הקלקות (נגיעות) בחנות ה-Google Play, נמצא עשרות אפשרויות שונות של ממשקים שונים.

אלו, המכונים בשם לאנצ’ר (Launcher), מאפשרים לנו לשנות את מראה מסכי הבית ומסך הנעילה (בחלקם) ולקבוע סדר חדש ומראה שונה ממה שהיצרן קבע לנו. הלאנצ’ר מאפשר לנו לשנות כמעט כל דבר בממשק מסכי הבית – החל ממראה האייקונים, מיקומם, עיצוב הווידג’טים ועוד. אם בעבר היינו צריכים להתקין רום (מערכת הפעלה) מחדש על המכשיר כדי לקבל את מראה של האנדרואיד המקורי, היום מספיק להתקין לאנצ’ר (ICS Vanilla לדוגמה) שעושה זאת בשבילנו. למעשה, לא נצטרף “להסתבך” עם התקנת רום חדש וגם לא נאבד את האפליקציות המגיעות עם המכשיר או להגדיר ולהתקין מחדש את כל הדברים הקיימים.

iOS 7 על Galaxy Note 2

לאנצ’ר עם רשימת המתנה
אחד הלאנצ’רים החדשים שהושקו בשבוע אולי שבר את כל השיאים ולמעלה מחצי מיליון משתמשים נרשמו להורדת הלאנצ’ר בתוך מספר ימים. זהו ה-Themer אשר מנסה לחולל מהפכה בתחום הלאנצ’רים ומביא ממשקים מותאמים רבים ושינוי רב למראה האנדרואיד המוכר.

מבחר של עיצובים
מבחר של עיצובים

המפתחת, MyColorScreen רוצה להפוך את היכולת של התאמת מכשיר האנדרואיד לדבר שבשגרה ולאפליקציה מרכזית שדרכה המשתמשים יכולו לעשות זאת, גם בתשלום. הגישה שלה גם שונה, ובמקום לספק חבילת ווידג’טים ואייקונים בלאנצרים אחרים, Themer מעוצב כך שבלחיצה אחת הוא יתקין את הכל בבת אחת: אייקונים, רקעים, ווידג’טים ועוד לכל ערכת עיצוב בנפרד.

קרא עוד:  סקירה: JLab Studio - אוזניות בסיסיות המציעות איכות שמע מפתיעה

כדי לעבור בין הערכות השונות, כל שצריך הוא להיכנס למסך הניהול ומשם כמו בגלריית תמונות, ניתן לבחור את הממשק הרצוי אשר יתקין בלחיצה בודדת את כל הדרוש ויהפוך את העיצוב למשהו חדש לגמרי.

מסך בית ללא גבולות
העיצובים מרהיבים ביופיים. הם מאוד מיוחדים בהשוואה ללאנצ’רים הקיימים בשוק ומביאים ממשק שונה לחלוטין למערכת. למעשה, רובם בעלי ממשק פשוט לשימוש המציג כפתורים גדולים ומידע בתצוגה רחבה ונוחה יותר.

ישנו עיצוב המכונה Kitkat concept המציג 4 מסכי בית קבועים שכל אחד לשימוש אחר: חדשות (RSS), קיצורים לאפליקציות, חייגן, ולוח שנה. עיצוב אחר המכונה Flat card מציג בכרטיסיות שונות את מזג האוויר, מצב הסוללה, השעה, כמות ההודעות שלא נקראו, מיילים וגישה מהירה לרשתות חברתיות. אם נרצה, ישנו עיצוב המאמץ את המראה של iOS 7 או אם נרצה את חיפוש גוגל לפנינו כל הזמן נתקין את העיצוב Now.

ניתן גם לערוך את העיצוב ולשנות את מיקום האייקונים והווידג’טים, אולם השינויים הללו גם הם, מוגבלים יחסית. ניתן להוסיף קיצורים לתיקיות, ובחלק מהעיצובים נוכל גם להוסיף ווידגט’ים שהשתמשנו בהם במערכת האנדרואיד או ווידג’טים מערכות עיצוב שונות שכבר הורדנו. אין הרבה מקום ליצירתיות כך שמספר הקיצורים לאפליקציות מוגבל, אבל כן נוכל להוסיף קיצורים נוספים במיקומים שונים על גבי הממשק, גם במקום שהם לא ממש מיועדים להיות שם (כמו לדוגמה על החייגן). למעשה, לכל ערכת נושא הגדרות והתאמות משלה, ובחלקם נדרש להוריד אפליקציות נוספות אם נרצה להשתמש בכלל האפשרויות שלה.

רוב העיצובים חולקים את אותם האפליקציות לגישה לדברים המוכרים כמו המצלמה, ההודעות, רשתות החברתיות, הדפדפן ועוד. אם לדוגמה לא מוגדר לנו ברירת מחדל לאפליקציית החדשות, אנו נדרשים לבחור מהרשימה המותקנת במכשיר או להתקין אחת מחנות האפליקציות. מגירת האפליקציות גם היא זהה, לא משנה מהו העיצוב שנבחר ובעלת הממשק של האנדרואיד המקורי, ומשם ישנו גישה לכלל האפליקציות והווידג'טים במכשיר וכן גישה להגדרות של Themer.

קרא עוד:  בקרוב: הסייענית של גוגל תאפשר שליחת תזכורות למשפחה וחברים

וידאו: הכירו את Themer

את העיצובים הרבים ניתן להוריד ישירות מתוך האפליקציה של Themer ועד כה לא נתקלנו בעיצוב שבתשלום. מפתחי הלאנצ’ר הם לא אלו שעיצבו את ערכות הנושא, ואותם הם קיבלו או רכשו מקהילת המפתחים והגרפיקאים בשיתוף עם פורום XDA המפורסם. למעשה, אחד ממקימי החברה ג'ושוע סולן (Joshua Solan) רכש לאחרונה את XDA Developers.

Themer עושה את העבודה בצורה פשוטה, הרבה יותר טוב מלאנצ’רים אחרים שכבר ניסינו והתקנו. אי אפשר לומר שהיא עושה מהפכה, וכן ישנם לאנצ’רים טובים המציעים גם הם ערכות נושא שונות ובחינם.

בינתיים, היא מוצעת בחינם וככל הנראה גם לאחר ההשקה הרשמית (כרגע בגרסת בטא) היא תאפשר הורדה של עיצובים בחינם עם שילוב של מותגים שונים על מסכי הבית (כמו אמזון, אפליקציות שונות) כדי לאפשר למשתמשים שלא מעוניינים לשלם, להתנסות בה. מי שמעוניין להיכנס לרשימת ההמתנה יכול לגשת לאתר החברה או ישירות דרך האפליקציה ולבקש קוד גישה ולהמתין לקבלתו לאחר מספר ימים.

נבדק על מכשיר ה-Galaxy Note 2, לסקירה המלאה לחצו כאן

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.