חלק גדול מאפליקציות התקשורת הפופולריות, WhatsApp ו-Facebook Messanger בראשן, מאפשרות למשתמשים לשלוח זה לזה הודעות שעוברות הצפנה מקצה לקצה. את ההודעות הללו גם גופי מודיעין ממשלתיים מתקשים בדרך כלל לפענח, ויש גורמי בטחון בארצות הברית שרואים בכך אפילו איום על ביטחון המדינה, ולכן מבקשים לבטל אותו.

באתר חדשות הממשל האמריקני Politico מדווחים כי לאחרונה נערך בבית הלבן דיון בנושא בהשתתפות בכירים בממשל טראמפ. אותם בכירים ביקשו לבחון האם כדאי לאסור על סוגים מסוימים של הצפנות שגופי ביטחון אינם מסוגלים לפרוץ. שתי דרכים שנשקלו הן פרסום הודעה המבהירה את עמדת הממשל בנושא וממליצה לחברות שלא להציע קידוד מקצה לקצה למשתמשיהן, או להתחיל בתהליך חקיקה שיוביל בסופו של דבר לאיסור רשמי על שימוש בטכנולוגיה למטרות פרטיות.

הנשיא דונלד טראמפ עצמו ככל הנראה לא השתתף בפגישה ועמדתו בעניין אינה ברורה, אולם בעבר – כאשר עדיין היה רק מועמד לתפקיד – הגיב בחריפות כנגד סירובה של אפל (Apple) למסור לגופי הממשל מפתחות קידוד שהיו מאפשרים גישה למידע השמור במכשירי iPhone נעולים.

כזכור, אותה פרשה הסתיימה בסופו של דבר כאשר ה-FBI שכר את שירותיה של חברה פרטית שהצליחה לבצע את הפריצה. כעת נראה שכוונת הממשל היא למנוע מראש הישנות של מקרים כאלו, באיסור על חברות כדוגמת אפל לנעול את מכשיריהן מלכתחילה באופן שיקשה על הרשויות להשיג גישה למידע השמור בהם.