מחלקת המשפטים בארה”ב הודיעה הלילה כי היא הצליחה לפרוץ ולגשת למידע באייפון השייך ליורה בפיגוע שהתרחש בחודש דצמבר האחרון בעיר סן ברנרדינו ובכך היא שמה סוף לסאגה המתמשכת בין אפל לבולשת האמריקאית.

"זו עדיפות עליונה של הממשלה כדי להבטיח כי רשויות אכיפת החוק יוכלו לקבל מידע דיגיטלי חיוני כדי להגן על בטחון המדינה ושלום הציבור, בין עם הגורמים הרלוונטיים או דרך מערכת המשפט", נאמר בהצהרה. אפל הגיבה לדברים ואמרה: "מההתחלה התנגדנו לדרישה של ה-FBI לבנייתה דלת אחורית במכשירי האייפון כי אנחנו מאמינים שזו צעד מסוכן…. אנו נסייע לרשויות אכיפת החוק ככל הנדרש ואנחנו נמשיך לשפר את האבטחה של המוצרים שלנו שכן האיומים וההתקפות נעשים תכופים ומתוחכמים יותר."

כזכור, אפל התנגדה בכל תוקף לספק ל-FBI גישה לא מורשית, שאף דרשה דלת אחורית קבועה במערכת ההפעלה: "ה-FBI ביקש מאיתנו ליצור גרסת מערכת הפעלה חדשה שתאפשר לעקוף תכונות אבטחה חשובות כך שהחוקרים יוכלו לבצע מעקף ולשחזר מידע באם ירצו". אולם, אפל התנגדה לדרישות ה-FBI וכי אמרה שתוכנה שכזו המגיעה לידיים לא נכונות, יכולה לגרום לפשעים חמורים ולגישה למידע אישי. לבסוף, הבולשת פנתה לחברה הישראלית סלברייט שככל הנראה סייעה בפריצה.