מדיה-טק (MediaTek) זקוקה למערכת על שבב שתחזיר אותה לעניינים. החברה אמנם מוכרת לא מעט מערכות עבור טלפונים וטאבלטים ברמת הכניסה, אבל מדובר במערכות על שבב ישנות יחסית ודי חלשות. המערכות המובילות שלה, Helio P60 ו-Helio P70 לא זכו, שוב יש לציין, לאימוץ רחב. אז הפתרון שלה הוא להציע בקרוב את Helio P90, והיא כבר מפעילה מנועים לקראת ההשקה עם טיזר ראשון בטוויטר (Twitter).

"רב עוצמה, יעיל, בינה מלאכותית פורצת דרך, Helio P90, השבב שישנה את הכל", אומר הטיזר של החברה, שלפי ההערכות אמורה להשיק את השבב כבר החודש, ולמעשה ב-13 בדצמבר.

החברה עדיין לא מסרה פרטים רשמיים על המערכת אבל דיווחים מספרים שהיא תהיה מבוססת על הליבות היחסית חדשות של ARM: ארבע ליבות Cortex-A75 וארבע ליבות Cortex-A55 שייבנו לתוך השבב בליתוגרפיה של 12 ננו-מטר, הטענה היא שזה יוביל ל-50% שיפור ביצועים לעומת ה-P70, וזו קפיצה גדולה יחסית.

המערכת גם אמורה כבר להציע תמיכה ב-5G, ויש מערכת בינה מלאכותית מבוססת שבב חישוב עצבי שתומך כמעט בכל סביבות התכנות ליישומי בינה מלאכותית, כולל NeuroPilot, ה-SDK של מדיה-טק עצמה. הבינה המלאכותית תבוא כמובן לידי ביטוי גם בעבודת המצלמה, אם לא בעיקר, ולפי הידוע לצד התמיכה הצפויה בזיהוי פנים לפתיחה בנעילה – וגם בזיהוי דיבור לצורך העניין – המצלמה תתמוך גם בצילום RAW ברוחב פס של 14 ביט, בהפחתת כמות הרעשים, ובזירוז תהליך הצילום באופן משמעותי בעת צילום בחושך.

קרא עוד:  זיכרון חדש של ווסטרן דיגיטל בתקן UFS 3.1 יהפוך את הטלפונים למהירים יותר

לפי החברה Helio P90 תשולב בעיקר במכשירים המיועדים לסין, הודו ודרום מזרח אסיה – אבל זה לא ממש חדש במקרה של החברה הזו.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.