האם אנו חוזים בשובו של מאבק הדפדפנים? מי שכבר הספיק להתקין אצלו את Windows 10 הבחין, ככל הנראה, ש-Edge, הדפדפן החדש של מיקרוסופט (Microsoft), הופך באופן אוטומטי לדפדפן ברירת המחדל.

כלומר, גם אם לפני השדרוג דפדפן ברירת המחדל היה פיירפוקס (Firefox) של מוזילה (Mozilla) או כרום (Chrome) של גוגל (Google), לאחר אתחול המחשב מחדש, כדי לסיים את ההתקנה ולעלות עם Windows 10, הופך Edge לברירת המחדל.

הדבר כמובן לא נעלם מעיני המתחרות, שבוודאי מיהרו להתקין את Windows 10 בפני עצמן. יום אחרי ההשקה כבר התייחס לכך מנכ"ל מוזילה, כריס ברד, והתלונן.

"השדרוג כך נדמה תוכנן לבטל את הבחירה של הלקוחות שלכם לגבי חוויית הגלישה באינטרנט שהם מבקשים, ומחליף אותה עם חוויית הגלישה שמיקרוסופט רוצה שתהיה להם", כתב ברד בפוסט שכוון ישירות למנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה.

כזכור, עם ההשקה של Windows 7 פנו יצרניות הדפדפנים המובילות, ביוזמה של אופרה (Opera), לוועדת ההגבלים של האיחוד האירופאי בטענה שמיקרוסופט מנצלת את המונופול שלה בתחום מערכות ההפעלה כדי לכפות את אינטרנט אקספלורר (Internet Explorer) כדפדפן ברירת המחדל. התוצאה הייתה קנס כספי למיקרוסופט, ומסך בחירת הדפדפן ששולב בהתקנות של Windows 7 באירופה ובו הוצגו בפני המשתמשים כל הדפדפנים הקיימים כמעט בשוק לבחירה עצמאית בדפדפן ברירת המחדל.

האם אנחנו עומדים לפני שידור חוזר?