התחרות בעולם האחסון בענן רק גוברת. Google Drive, Dropbox ו-SkyDrive הם השירותים שוודאי רובנו משתמשים ומכירים וכולם מציעים נפח בסיסי בחינם הכולל כמה עשרות ג’יגות שרק עלה בשנה האחרונה עם התגברות התחרות, אבל כל זה מתגמד לעומת ההצעה של Tencent Cloud הסינית המציעה 10TB (עשר טרה בייט) של אחסון חינם בענן ללקוחות. הקאצ’? לא תקבלו את כל הנפח בבת אחת.

תחילה, כל משתמש שנרשם מקבל 1TB לאחסון בענן. ברגע שעוברים את ה-500GB הראשונים, הנפח גדל אוטומטית ל-2TB. אותו הדבר קורה כאשר עוברים את ה-1.5TB והנפח גדל אוטומטית ל-3TB וכך הלאה עד שמגיעים למגבלה של 10TB.

מדובר בנפח עצום בהשוואה ל-25GB ש-SkyDrive מספק בחינם או אפילו ה-50GB של Mega. לרובנו אין דיסק קשיח במחשב שמתקרב אפילו לנפח שכזה ובהחלט היינו מסתפקים גם ב”רק” 1TB ששאר השירותים היו יכולים לתת.

ההצעה מיועדת לגולשים הסיניים, או למי ממכם שיודע סינית יכול לגלוש לאתר החברה ולנסות את מזלו. Tencent מציעה גם אפליקציה ל-iOS ואנדרואיד, אולם כמובן מדובר באפליקציות בשפה הסינית. אגב, בסין שירותים נוספים מציעים נפח גדול בענן בהשוואה לשירותים האמריקאים, כך Baidu ו-Qihoo 360 מספקים נפח של 1TB לאחסון בחינם. בקרוב גם אצלנו?

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.