כמעט בכל בית שי כיום מוצרים חכמים. בין אם מדובר בנורה שאפשר לשנות את עוצמת ההארה שלה, מזגן שאפשר לשלוט בו מרחוק או מצלמת אבטחה השולחת התראות. כפי שיכולתם לקרוא כאן בעבר, גם על דוד החימום החשמלי ניתן לשלוט מרחוק, ואת זה ראיתם בסקירה של הדור הראשון של Switcher. מאז הושקו מוצרים שונים ומגוונים ששייכים לתחום של הבית החכם, וביניהם גם הדור חדש של מתג התמיכה מרחוק שנקרא הפעם Switcher Touch (סוויצ'ר טאץ').

להפוך את הדוד לחכם

מי שאינו מכיר, Switcher הוא מתג חכם המחליף את המפסק של הדוד הקיים בבית. במקום לכבות ולהפעיל את הדוד החשמלי באופן ידני רק כאשר נמצאים בבית, עם Switcher אפשר לשלוט בו מרחוק, להגדיר תזמוני הפעלה וכיבוי, לבדוק מי הפעיל אותו ומתי, ועוד.

ל-Switcher Touch, הדגם החדש יש עיצוב מודרני יותר שמציע מראה שטוח ומחופה בזכוכית מלובנת, כאשר במרכזו מספר כפתורי מגע. הוא מתאים להתקנה מתחת לטיח בקופסת גוויס עם שלושה תאים, כך שהוא מתאים לשימוש ברוב הבתים המודרניים. עבור בתים ישנים יותר החברה משווקת דגם שמכונה Switcher V2 המיועד להתקנה על הטיח.

התקנת המתג קלה ואפשר לבצע אותה במהירות באמצעות חשמלאי מוסמך. בזמן ההתקנה הורדנו את האפליקציה מהחנות כדי להתחבר לשירות. לאחר סיום ההרכבה של Switcher וחיבורו לחשמל, נדרשה לחיצה בת חמש שניות על כפתור עם סמליל ה-WiFi כדי שהמתג החדש יזוהה באפליקציה. מוסיפים אותו לרשימה, ולאחר הגדרת השם מתקבלת הודעה כי הוא מוכן לעבודה.

Switcher Touch - סוויצ'ר טאץ'

להפעיל את הדוד החשמלי מכל מקום

כפי שכבר ציינו, Switcher Touch נשלט דרך אפליקציה מכל מקום. האפליקציה מתאימה למכשירי אנדרואיד ו-iOS באחת, והיא קלה לשימוש ופשוטה להפעלה, אולם התאכזבנו לגלות כי עיצובה כמעט שלא השתנה מהסיבוב הראשון.

באפליקציה ארבעה מסכים עיקריים: במסך הבית מוצגת חוגה לקביעת שעון עצר להפעלה, כפתור הפעלה/כיבוי למצב קבוע וגודל צריכת החשמל ברגע נתון. המסך השני והוא אולי החשוב ביותר, מאפשר קביעת לוח זמנים שבועי חוזר או חד פעמי, המסך השלישי מאפשר לקבוע זמן עבודה מקסימלי לדוד שלאחריו המתג ייכבה באופן אוטומטי – טוב במיוחד למי שמדליק את הדוד 'רק לכמה דקות' ושוכח ממנו עוד לפני שאותן כמה דקות מסתיימות. המסך הרביעי מאפשר לראות את היסטוריית ההפעלות לפי משתמשים ואפילו לסכם את עלות הפעלת הדוד לתקופה מסויימת.

קרא עוד:  שאומי עקפה את כולם במבחן המצלמה של Mi 10 Pro

ניהול המשתמשים באפליקציה מתבצע בצורה קלה ונוחה. אפשר להגדיר הרשאות, וכמוזכר לעיל לבדוק כמה זמן כל אחד הפעיל את הדוד. מלבד זה, ניתן להגדיר קבלת התראות לטלפון כשהדוד מתחיל לפעול או מסיים לעבוד בהדלקה ידנית או לעקוב אחר תזמון שנכנס לפעולה.

אחד החידושים ב-Switcher Touch הוא אפשרות ההפעלה של הדוד ישירות מהאפליקציה, כשנמצאים בבית, גם כשאין חיבור אינטרנט פעיל. בדגם הקודם ההפעלה חייבה חיבור אינטרנט פעיל שכן היא בוצעה דרך שרתי החברה. בדגם הנוכחי, גם אם במקרה אין חיבור לאינטרנט, מספיק שהטלפון מחובר לאותה רשת אלחוטית כמו המתג כדי לשלוט בו באמצעות האפליקציה.

יתרה מכך, ההגדרות של התזמונים וההפעלה נשמרים ישירות בזיכרון הפיזי של המתג ולא מוגדרים להפעלה מרחוק בשרת חיצוני. וגם במקרה הזה, אם אין חיבור פעיל לאינטרנט המתג החכם יעבוד באופן אוטומטי בהתאם לתזמונים השמורים בו.

למרות שהוא חכם, ניתן להפעיל את Switcher Touch גם באופן ידני בעזרת כפתורי הלחיצה בפאנל הקדמי ואף לקבוע תזמון במרווחים של רבע שעה עד לשעת עבודה לכל היותר. פעולה זאת נעשית בלחיצה ארוכה על כפתור ההפעלה כאשר מוצג חיווי של נורה עבור כל רבע שעה של הפעלה, בדיוק כמו בדגם הקודם. היינו מרוצים יותר אם היה מתאפשר ללחוץ ישירות על הזמן הרצוי.

האפליקציה של סוויצ'ר

כמו כן הרגשנו שחסר לנו מספר אפשרויות שהיו יכולות לשדרג את חווית השימוש. לדוגמה, להפסיק את פעולת החימום באופן אוטומטי כאשר המים בדוד מגיעים לטמפרטורה המרבית אז זרם החשמל לדוד מופסק באמצעות הטרמוסטט שעל הדוד, או לפחות לקבל התראה על כך כדי שין יהיה לדעת מתי להיכנס למקלחת. אפשרות נוספת המשתמשת באותו מידע היא להגדיר למתג לעבוד ברציפות עד שכל המים בדוד חמים, ואז לכבות את עצמו לבד, ובכך לחסוך עוד קצת חשמל וכסף.

קרא עוד:  בהלת הקורונה: בוטלה תערוכת הסלולר העולמית בברצלונה

Ok Google, Turn Boiler ON

התוכנה במתג החדש מאפשרת עתה להפעיל ולכבות את הדוד החשמלי גם בעזרת המסייעת הוירטאלית Alexa (אלקסה) או Google Assistant דרך מכשיר נייד או מכשיר Google Home (גוגל הום).

ההגדרה הראשונית של Switcher Touch להפעלה עם המסייעת מתבצעת דרך Switcher Smart Home (מדריכים מלאים ניתן למצוא באתר החברה). חשוב לזכור להגדיר שם קליט באנגלית שיהיה קל לזיהוי וכמובן להתאים אותו לשם המכשיר כפי שהוגדר באפליקציה. אנחנו לצרוך הבדיקה השתמשנו במסייעת של גוגל שבפקודה קולית פשוטה הפעילה או כיבתה את הדוד החשמלי OK Google, Turn Boiler ON. ב-Alexa יש גם תמיכה בהפעלת שעון עצר.


האפליקציה והממשק של Switcher Touch לא חפים מתקלות. במהלך השימוש נתקלנו במספר בעיות תקשורת עם המתג ורק לאחר הפעלה מחדש או הורדה והרמה של מתג הדוד בארון חשמל, הבעיות הסתדרו. אחת הבעיות שנתקלו היא במעבר לשעון קיץ, כל תזמוני השעון הועברו גם הם שעה קדימה. רק לאחר יום, התעדכן השעון ב-Switcher והתזמון חזר לקדמותו. בחברה מודעים לבעיה והבטיחו שתטופל.

אז מה מצב המים?

Switcher Touch מציע שיפור בכל ההיבטים כמעט לעומת הדור הראשון. העיצוב הוא ללא ספק שדרוג חשוב והוא נראה כעת מוצר אלגנטי, יוקרתי שאינו בולט במיוחד. גם השיפורים שנעשו באפליקציה חשובים לא פחות כמו גם האפשרות להשתמש בו גם כאשר החיבור לרשת אינו זמין. למרות שהיינו שמחים לראות שיפורים נוספים כמו אפליקציה מעודכנת יותר עם אפשרויות נוספות שיחסכו לנו עוד קצת, אין ספק שמדובר בפתרון פשוט, קל לניהול ושליטה בדוד החשמלי.

מחירו של Switcher Touch הוא 329 שקלים ואילו דגם ה-Switcher V2 נמכר ב-275 שקלים. להשיג באתר היצרן.