כיום בכל מחשב חדש תמצאו את חיבור ה-USB 2.0 הוותיק, ולצידו את ה-USB 3.0 המהיר כאשר הוא כמעט שאינו בשימוש, זאת למרות כי תקן ה-USB 3.0 כבר מזה זמן איתנו ועדיין כמעט שלא רואים מוצרים המותאמים לתקן המהיר או שהם יקרים להפליא.

חיבור ה-USB 3.0 הוכרז לראשונה על ידי אינטל בסוף שנת 2007 המבטיח מהירות העברת נתונים עד פי 10 מהתקן הנוכחי – USB 2.0. כיום ניתן למצוא לוח בשוק מגוון לוחות התומכים בתקן זה, וכתקן מתחרה, אינטל הכריזה על ה-LightPack המוכר בשם Thunderbolt הקיים במחשבי ה-MacBook Pro החדשים, אשר יספק ביצועים גבוהים במיוחד.

חברת SuperTalent, ייצרנית מוצרי זיכרון השיקה כונן פלאש בחיבור USB 3.0, כשהחלק טוב ביותר בו הוא שמחירו (כמעט) זהה לכונני USB 2.0. הכונן של SuperTalent מגיע בצבע שחור ובעיצוב ללא מכסה, כזה שמחבר ה-USB נשלף בלחיצה ומגיע עם תוכנת האנטיוירוס Microsoft Security Essentials להגנה מפני וירוסים ורוגלות ברשת. המחיר מעבר לים יעמוד על $21.99 עבור נפח 8GB ו-$32.99 לנפח 16GB. היה שלום USB 2.0. (מקור)

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.