שירות המוזיקה ספוטיפיי (Spotify) מתאפיין בהתאמת שירים בהתאם לאופי האזנה של המשתמש. אולם, מה שלא כולם יודעים כי המוזיקה שמאזינים לה משותפת בין החברים.

ספוטיפיי מציעה אפשרות חביבה למדי בשם “Friend Activity” שמאפשרת לקשר בין חשבון הספוטיפיי לבין חשבון הפייסבוק (Facebook) ולעקוב אחר חברים. ברגע שיבחר המשתמש לעקוב אחרי אותו חבר (או אמנים ומותגים שונים), ניתן יהיה לראות באתר השולחני את האמנים האהובים עליו, רשימות השמעה פומביים שהוא יצר (בין אם הוא שם לב ובין אם לא), השיר האחרון שהוא האזין לו, ואפילו את השיר שהוא מאזין לו ממש כרגע בזמן אמת.

למרות שהרעיון הזה אולי נשמע חמוד ותמים, אבל הוא עלול ליצור מצבים לא נעימים, במיוחד כאשר מאזינים לשירים שלא נחשבים לפופולריים מבחינה חברתית.

ספוטיפיי מאפשרת "להסתיר" את המוזיקה שבה מאזינים בזמן אמת על ידי האזנה במצב לא מקוון, או על ידי הפעלה של Private Session. אולם, כאשר יוצאים מהאפליקציה, או לאחר זמן מה של אי שימוש בה, ה-Private Session יבוטל ללא אזהרה, והחברים שוב יוכלו לצפות בשירים של המשתמש.

ספוטיפיי נותנת מעט מאוד כלים כדי להגן על הפרטיות, כאשר בין השאר היא מאפשרת לבטל את הפיכת רשימות ההשמעה לפומביים בצורה אוטומטית, לבטל את הצגת האומן האהוב עליכם ולהפסיק את פרסום הפעילות בספוטיפיי. האפשרויות הללו נשמעות מספיק הוגנות, אך נראה כי האפשרות האחרונה והחשובה ביותר לא עושה דבר, וגם לאחר כיבוי המתג, החברים עדיין יהיו מסוגלים לצפות בשירים של המשתמש בזמן אמת.

קרא עוד:  גם חנות האפליקציות של גוגל תזכה לעיצוב כהה

ספוטיפיי סרבה להגיב לדברים.

כתב: עידן בן טובים ופורסם לראשונה באתר Geektime.