באופן תמוה, מכשירי ה'אקספירה' אשר הושקו עד כה לא תומכים באופן מובנה ב'דואל-שוק 3' (DualShock 3), בקר השליטה של קונסולת הפלייסטיישן 3. עד כה נאלצו משתמשי מכשירי האנדרואיד של סוני ושל יצרניות אחרות להסתפק בתוכנות צד-שלישי כמו Sixaxis Controller על-מנת לחבר בין הבקר לבין המכשיר (מדריך כיצד לזווג בין הבקר למכשיר תמצאו כאן) וגם היא מיועדת למכשירים בעלי הרשאת 'רוט' בלבד.

אך נראה כי בסוני השכילו להבין כי השילוב בין המוצרים שלהם יכול לעשות רק טוב – בווידאו שצילם האקספירה בלוג ניתן לראות כי מכשיר ה'אקספריה אס.פי' (Xperia SP) מכיל במסך ההגדרות אפשרות לתפעל משחקים באמצעות בקר הדואל-שוק. באופן מעט מוזר על-מנת לזווג בין הבקר למכשיר יש תחילה להשתמש בכבל USB-OTG שכן בקרי השליטה, למרות שהם עובדים בטכנולוגיית בלוטות', לא מבצעים את פעולות הזיווג בצורה אלחוטית (גם על-מנת לזווג בין הבקר חדש לקונסולת הפלייסטיישן יש להשתמש בפעם הראשונה בכבל ה-USB).

האפשרות בהחלט מרשימה ואנחנו תוהים מדוע סוני לא אפשרה אותה עוד קודם, אנו מעריכים כי מכשירים חדשים או מכשירים שהושקו השנה כמו ה'אקספריה זד' (Xperia Z) יקבלו תמיכה ביכולת הזו באמצעות עדכון תוכנה אך עוד מוקדם לקבוע האם סוני תאפשר גם למכשירים נוספים מתוצרתה לתמוך ביכולת החדשה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.