מחשבי-הלוח והסמארטפונים של היום חזקים מתמיד, כשכל מכשיר מצויד במעבד כפול ליבה הוא "מפלצת ביצועים" ממש – לכן אין זה מפתיע שאנו רואים יותר ויותר משחקי תלת-מימד באיכות גבוהה על מכשירי האנדרואיד שלנו.

עם כל הכבוד ל-Angry Bird אני נהנה במיוחד לשחק במשחקי פלייסטיישן וסופר-נינטנדו, אך השליטה באמצעות מסך המגע (מעבר לכך שמסתירה חלק מהתרחש) מעיבה על החוויה שכן משחקים רבים דורשים לחיצה מדויקת ומתוזמנת דבר אשר כפתורים על המסך לא מאפשרים וכך יגיד לכם כל מי שניסה אי פעם לשחק "סופר-מריו" על הסמארטפון שלו.

וובכן יש פתרון Sixaxis Controller מבית Dancing  Pixel Studios היא אפליקציה המאפשרת לחבר את השלט הפלייסטיישן 3 למכשיר האנדרואיד.
האפלקציה מתאימה למכשירים אשר מריצים את גירסא 2.2 ומעלה היא פועלת על מרבית מכשירי הסמארטפון והטאבלטים ודורשת הרשאות רוט, כמו-כן בשל פרוטוקול הבלוטות' הלא-תקני בו משתמש שלט הפלייסטיישן ייתכן ולא תצליחו לזווג את השלט עם מכשירי HTC המבוססים על רום עם Sense UI ומכשירי סמסונג חדשים (אך אם המכשיר שלכם מריץ רום של CyanmogenMod אז אין כל בעיה).

על-מנת לזווג את השלט עם המכשיר יש לבצע מספר צעדים פשוטים:

 1. בדיקת תאימות: לפני רכישת האפליקציה, כדי לוודא כי המכשיר שלכם תומך בפרוטוקול הבלוטות' של שלט הפלייסטיישן, הורידו את Sixaxis Compatibility Checker מהמרקט והתקינו על המכשיר.
  פתחו את האפלקציה, לחצו על הכפתור "Start" אם תתקלו בהודעה "Error: Missing required protocol" אז אין באפשרותכם להשתמש בתוכנה.
 2. מצאו את כתובת הבלוטות' של המכשיר: אם לא נתקלתם בהודעה הנ"ל, בצד התחתון של התוכנה תופיע כתובת הבלוטות' של המכשיר שלכם, לדוגמא: "1A:3C:13:00:21:C2".
 3. זיווג ידני: הורידו למחשב את הכלי SixaxisPairTool, הריצו אותו וחברו את שלט הפלייסטיישן למחשב באמצעות כבל ה-USB.
  לאחר חיבור השלט עם המחשב, בתוכנה תוצג לכם כתובת הבלוטות' של המכשיר האחרון איתו זווג השלט.
  שנו את הכתובת המוצגת לכתובת של מכשיר הטלפון שלכם, לאחר סיום ההקלדה לחצו על "Update".
 4. בדקו את השלט: נתקו את השלט מהמחשב, הדליקו אותו על-ידי לחיצה על כפתור ה-PS במרכז השלט.
  במידה והשלט זווג בצורה תקינה, תידלק רק מנורה אחת (במידה והשלט לא מוצא את המכשיר עימו זווג יהבהבו ארבע הנורות יחדיו) ובעת לחיצה על אחד מכפתורי השלט יופיע חווי מתאים באפלקציה על מכשיר הטלפון.
 5. שנו את שיטת הקלט: באפליקציה על-גבי מכשיר הטלפון לחצו על כפתור "Change Input Method", בחרו SixAxis Controller מהרשימה שתיפתח.
  במדית הצורך ניתן דרך האפליקציה בטלפון לשנות את תפקוד המקשים על-ידי לחיצה על כפתור התפריט – Preferences ואז "Input Mapping".
קרא עוד:  המשחק Super Mario Maker 2 ל-Switch יושק ב-28 ביוני עם המון הפתעות

כעת תוכלו לשחק באמצעות שלט הפלייסטיישן במשחקים ואפליקציות אשר תומכות בשליטה מותאמת אישית, כגון האימולטורים NESoid, PSX4Droid והמשחק החביב Cordy.

האפליקציה Sixaxis Controller זמינה להורדה מהמרקט במחיר של 5.90 ש"ח וכפי שכבר הוזכר מומלץ טרם הרכישה לוודא תאימות עם מכשיר האנדרואיד שלכם באמצעות Sixaxis Compatibility Checker אשר זמינה להורדה בחינם.

פורסם במקור באתר ישראדרויד.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.