סוני (Sony) הכריזה על ה-Xperia 8, מכשיר ביניים חדש המזכיר בעיצובו ותכונותיו לא מעט את Xperia 10 שנחשף מוקדם יותר השנה. גולת הכותרת היא מסך רחב במיוחד, בגודל 6 אינץ' ובתצורת 21:9 – בחירה יוצאת דופן שאומנם לא זכתה לביקורות המהללות שלהן קיוו בסוני עם המכשירים הקודמים, אך נראה שהחברה עדיין לא מוכנה לוותר עליה.

המצלמה האחורית כוללת שני חיישנים: חיישן ראשי של 12 מגה-פיקסל וחיישן בעל זווית רחבה של 8 מגה-פיקסל. מקדימה מצלמת סלפי עם חיישן 8 מגה-פיקסל, ובנוסף כולל המפרט את שבב ה-Snapdragon 630 של קוואלקום (Qualcomm), ארבע גיגה-בייט זיכרון עבודה, 64 גיגה-בייט לאחסון קבצים (ניתן להרחבה באמצעות כרטיסי microSD) וסוללה בנפח 2,760 מיליאמפר/שעה עם תמיכה בטעינה מהירה בהספק של 18 וואט.

לדגם הביניים יש גם כמה נוספים ביחס ל-Xperia 10: הוא מוגן בזכוכית גורילה (Gorilla) גם מצידו האחורי, מוגן מפני פגיעות רטיבות בתקן IP65, וחיבור האוזניות תומך בצליל באיכות גבוהה במיוחד עם אוזניות תומכות (LDAC). הוא יוצע למכירה בהמשך החודש תמורת כ-500 דולרים בצבעים לבן, שחור, כתום וכחול, ונכון לרגע זה אין לסוני כוונה לשווק אותו מחוץ ליפן.