סוני (Sony) חשפה את Xperia L1, טלפון עם מסך 5.5 אינץ' שלגביו אומרת החברה שהוא יתומחר באופן שיהיה זמין מאוד לרכישה. המכשיר החדש מעוצב בצורה מרובעת לחלוטין, עם קצוות שטוחים, פינות מחודדות ושוליים אחוריים מעוקלים – בסגנון שאהוב במיוחד על החברה.

מבחינת תצורה המכשיר מכוון אל תחתית שוק הביניים אם לא למטה מכך. רזולוציית המסך של Xperia L1 היא 720p, והיא מבוססת על המערכת על שבב MT6737T של מדיה-טק (MediaTek) שמכיל ארבע ליבות Cortex-A53 שפועלות ב-64 ביט ובמהירות של 1.45 ג'יגה-הרץ לכל היותר. זיכרון העבודה הוא 2 ג'יגה-בייט ונפח האחסון הפנימי הוא 16 ג'יגה-בייט עם אופציית הרחבה של 256 ג'יגה-בייט לכל היותר. המצלמה האחורית תהיה מצלמת 13 מגה-פיקסל עם מיקוד אוטומטי ועם מבזק LED, והסוללה תהיה בנפח של 2,620 מילי-אמפר/שעה בלבד. המכשיר תומך גם בסים כפול.

מערכת ההפעלה שלו תהיה אנדרואיד 7 היישר מהקופסה, אבל בגרסה מותאמת של סוני אשר תאפשר למשתמש לשנות בקלות הגדרות אוטומטיות כמו עוצמת הצלצול, בהירות והתראות בהתאם למיקום הנוכחי שלו או לשעה ביום.

המכשיר יגיע בצבעי ורוד, שחור ולבן, ויופץ בסוף אפריל תחילה בשווקים נבחרים באירופה, ארצות הברית, דרום אמריקה, אסיה, אפריקה וגם המזרח התיכון. טרם ידוע מה יהיה מחירו של המכשיר.