סוני (Sony) חשפה היום את חיישן המצלמה החדש שלה המיועד למכשירים חכמים, ה-Exmor RS IMX230 הלוקח את הצילום בטלפון לרמה חדשה ומביא את מאפייני המצלמות ללא המראה (mirror-less) אל הסמארטפונים כדגומת פוקוס אוטומטי מהיר יותר וצילום HDR.

החיישן אמנם מגיע עם אותו מספר פיקסלים של הדור הקודם, 21 מגה פיקסל, (כמו ב-Xpeira Z3), אך מספק איכות גבוה יותר לצד ביצועים טובים יותר. בסוני שילבו טכנולוגיית פוקוס חדשה, הדוגמת ב-192 נקודות מיקוד שונות בו זמית, המאפשרת להתמקד במהירות וללכוד תמונות סטילס ווידאו תוך כדי תנועה ומונע עד כמה שניתן, תמונות מטושטשות המתרחש לרוב בסוג צילום שכזה.

ה-IMX230  מצויד בחיישן CMOS בגודל של 1/2.4 אינץ’ מספק מגוון רחב של אפשרויות צילום (סטילס ווידאו) אשר יכלנו למצוא רק  במצלמות ה  DSLR המקצועיות. אפשרויות אלה כוללות צילום וידאו HDR ברזולוצית 4K ב-30 פריימים לשנייה, צילום וידאו ברזולוציה 1080p ב-60 פריימים לשנייה ואף צילום מהיר ב 120 פריימים לשנייה ברזולצייה 720p.

סוני תחל בשיווק החיישן בחודש אפריל 2015 כך שמכשירים ראשונים לא ייראו אור לפני כן, וזה כולל את ה-Xperia Z4 שכבר צפוי להגיע בתחילת השנה הקרובה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.