כאשר השיקה השבוע סוני אריקסון את שלושת מכשירי הדגל של החברה, Yari ,Aino ו-Satio, ראינו את מנכ”ל ברס אלקטרה, מיקי ברקן, אוחז בידו מכשיר לבן ונוצץ. זה לא היה אחר מאשר הסמרטפון החדש של החברה, Xperia X10. המכשיר עדיין לא הושק בעולם, אך דובר עליו עוד מיולי 2009. אז הוא היה מוכר בשם Rachael ורבות היו השמועות. היום אנחנו יכולים לספר לכם כי זהו מכשיר האנדרואיד הראשון של סוני אריקסון וממותג תחת סדרת מכשירי העסקים XPERIA. למכשיר מסך מגע 4 אינצ’ מסוג capacitive יחד עם WiFi b/g, קישוריות Bluetooth 2.1, מצלמת 8.1 מגה פיקסל כוללת פלאש LED, פוקוס אוטומטי, GPS והכל רץ על מעבד Qualcomm Snapdragon 1GHz המהיר.

עיצוב המכשיר מוקפד מאוד ובעל גימור יוקרתי . מסך ה-4 אינצ’ מכסה את רובו אך משאיר לנו שלושה מקשים בתחתית המסך לתפריט ראשי, כפתור חזרה וכפתור מקלדת. בקצה העליון תמצאו את חיישן התאורה והמצלמה המשנית ובצידו הימני את כפתור עוצמת השמע וכפתור המצלמה ובקצה העליות תמצאו את כניסת ה-USB והאוזניות. המכשיר בצבע לבן פנינה עם קימור יפה בצידו האחורי, שלדברי סוני אריקסון יבוצע ברוב המכשירים הבאים של החברה לשם אחזיה טובה יותר. המכשיר מרגיש נעים ביד, נוח לאחיזה וקל משקל יחסית. יש לו לוק סקסי, כזה שמסובב מבטים.

ממשק המכשיר מוכר לנו מסביבת האנדרואיד (1.6) אך עבר ליטושים וצבעים המתאימים יותר לצבעוניות של סוני אריקסון כפי שתוכלו לצפות בסרטון בהמשך. התוספות החדשות לממשק הם Timescape ו-Mediascape, שכל אחת מהם תוכנה עצמאית ומתממשקת היטב למערכת האנדרואיד. Timescape מציגה למשתמש על כל אירוע, SMS, מייל, תמונות, טוויט הודעות בפייסבוק, התראות בלוח שנה ועוד על גבי ממשק טאבים יעודי. היא גם מאפשר לבחור לשלוח למשתמש מסויים הודעה דרך כל אפשרות בנפרד (SMS ,Facebook וכו’). ה-Mediascape עובדת בדומה ל-Timescape עבור וידאו, מוזיקה ותמונות. 3 טאבים מחלקים את הנתונים ומציג בו בזמן גם תוכן מקוון מ-Youtube וגלריות תמונות שונות ובעתיד גם שירותי מוזיקה. לצערנו, המכשיר היה דל בתוכן, לכן לא יכולנו לבדוק אותם לעומק.

הוא עבד בצורה זריזה, אם כי המסך מעט הגיב באיטיות והצבעים נראו דהויים, כיאה למסך 64K. לזכותו נאמר כי זוהי גרסת פרוטוטייפ ולכן התוכנה שבמכשיר היא לא הגרסה הסופית ובנוסף נאמר לנו כי מבחינה חומרתית המסך תומך ב-16 מיליון צבעים שבעדכון תוכנה העניין יסודר.

האם הוא יגיע לארץ? למרות שלא נאמר זאת בפורש, אנחנו מניחים שכן. יתכן של דרך המפעילות אלא דרך חנויות הפרטיות, דבר שיכול לפגוע במכירות המכשיר. בכל מקרה, אנחנו ממתינים בקוצר רוח להשקה הרשמית בעולם ולאחר מכן בתקווה, גם בארץ.

הידעת? חבריך בעמוד ה-Facebook נחשפו לסרטון כבר יומיים לפניך! הצטרף גם אתה ותהיה הראשון לדעת.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.