תערוכת IFA, שתיפתח מחר בברלין, מביאה איתה סערת הכרזות על מוצרים חדשים בכל תחומי הטכנולוגיה. הראשונה בתור הפעם היתה סוני, שבאירוע שערכה לפני שעה קלה בבירת גרמניה הכריזה, בנוסף לשני הטאבלטים המצופים שלה, גם על מכשיר סלולאר חדש: Xperia Arc S.

ה-Arc S הוא גרסא משודרגת קלות ל-Arc, המכיל את אותו מפרט בדיוק, בשני הבדלים: מעבד ה-Qualcomm MSM8255 הומהר ל-1.4GHz, ומערכת ההפעלה היא אנדרואיד 2.3.4 עם כל התוספות החדשות של סוני-אריקסון עליהן סיפרנו לכם לפני כשבוע. מלבד שני השינויים האלה, מדובר באותו מכשיר יפהפה, בעל עובי של בין 8.7 ל-11 מ"מ וצורת קשת, עם מסך ה-Reality Display המצויין, מצלמת ה-Exmor R ומנוע ה-Bravia לשיפור תמונות ווידאו בעת ההצגה.

Xperia Arc S מצטרף לטרנד השדרוגים הקלים שהתחיל באייפון 3Gs וכנראה רחוק מלהסתיים בסדרת ה-S של HTC. תזמון הכרזתו מעורר דאגה, שכן ציפינו בימים הקרובים למכשיר הדגל העתידני Xperia Duo כפול הליבה. תוספת של מכשיר דגל בעל ליבה בודדת להיצע העשיר של סוני-אריקסון בשלב זה של השנה אינו סימן טוב. בכל אופן, ה-Arc S יגיע לשוק באוקטובר, ויביא איתו בנוסף לשדרוג החומרה גם שלושה צבעים חדשים: לבן, ורוד ושחור (ה-Arc השחור נוטה למעשה לכחול בחלקו האחורי). (מקור)

עדכון: סוני אריקסון משיקה את Xperia Arc S בישראל