כאשר הכריזה סוני-אריקסון על סדרת מכשירי ה-Xperia החדשים בתחילת השנה, היא הבטיחה שהפעם, בניגוד לשנה שעברה, היא תדאג לכך שכל המכשירים יישארו מעודכנים בגרסאות ובתכונות החדשות ביותר של אנדרואיד, לפחות למשך 18 החודשים הראשונים לחייהם. רבים טענו שהם מתקשים להאמין שמכשירי Xperia של 2011 יזכו לגורל שונה מאלה של 2010 – אך עד עתה הוכיחה החברה את רצינותה, ושחררה לא פחות משני עדכונים למכשירי האנדרואיד 2.3 ב-5 החודשים שלהם בשוק.

הבוקר הוכרזה מתקפת העדכון הבאה, שתנחת על בעלי Arc, Play, Neo, Pro, Mini, Mini Pro, Ray ו-Active החל מחודש אוקטובר (עוד כחמישה שבועות). העדכון, שיוביל את מכשירי האקספריה לגרסא 2.3.4 של מערכת ההפעלה אנדרואיד, יהיה זמין להורדה ישירות דרך המכשירים או באמצעות תוכנת ה-PC Companion של החברה, ויטמן בחובו רשימה מרשימה של תכונות חדשות, שחלקן כבר נחשפו עם ההכרזה על סמארטפון הווקמן החדש Live:

  • התכונה הראשונה, שהינה חלק מעדכון המערכת, היא תמיכה בשיחות וידאו דרך Google Talk, בנוסף לתמיכה בסקייפ שכבר הוצגה לא מכבר;
  • התכונה השניה, כפי שצפינו שלשום, היא שיפורים רבים לחוויית ה-Facebook inside Xperia, ביניהם יכולת שיתוף וגילוי מולטימדיה דרך אפליקציית המוסיקה של החברה בדומה למכשיר ה-Live, אך בתוספת יכולת שיתוף וגילוי אפליקציות ומשחקים דרך הרשת החברתית;
  • השדרוג השלישי הוא בצילום: תכונה חדשה ובלעדית לסוני בשם 3D Sweep Panorama, האמורה לאפשר צילום תמונות תלת-ממדיות לצפיה בטלוויזיות תואמות, תתווסף לממשק המצלמה;
  • צילום מסך – מכשירי סוני-אריקסון החדשים יכללו יכולת מובנית ללכידת צילומי מסך באופן מובנה, ללא צורך בשימוש באפליקציות ייעודיות שרובן אף דורשות פריצת המכשיר.
  • Swype – סוני היא מהיצרניות האחרונות המאמצת את פתרון ההקלדה החדשני למסכי מגע של ממציאי ה-T9, המאפשר כתיבה זורמת יותר באמצעות גרירת האצבע על המסך בין האותיות.
  • כמו כן, גם השימוש באביזר ה-LiveDock של החברה ישודרג, ויאפשר חיבור אביזרים נלווים ושימוש בטלפון כ"Mini PC" – ככל הנראה בנסיון לקרוץ לעבר חובבי ה-Atrix של מוטורולה.
קרא עוד:  צפו: Galaxy S20 ו-Z Flip בסקירת וידאו ראשונה

בנוסף לעדכון התוכנה, הכריזה החברה על מכשיר ראשון שייצא לשוק כשהוא כבר צוייד בגרסא החדשה של אנדרואיד: Xperia Neo V הוא גרסא מוזלת של Xperia Neo שהוכרז לפני כחצי שנה. המפרט שלו כולל את אותו מעבד MSM8255 של Qualcomm במהירות 1GHz עם מאיץ גרפי Adreno 205, אותה כמות זיכרון מובנית, אותו מסך Reality Display בגודל 3.7 אינצ' ורזולוציית 480×854 ואותו גוף. רק חיישן הצילום האחורי הוחלף באחד צנוע יותר, בעל רזולוציה של 5 מגה-פיקסל, וכרטיס הזיכרון הנלווה הוא בנפח של 2GB במקום 8. הוא יגיע לשוק ברבעון הרביעי (ככל הנראה יחד עם שחרור עדכון התוכנה לטלפונים פתוחים) בצבעים לבן (בתמונה), כחול דו-גוני (בדומה ל-Arc) וכסוף.