אחרי השקת גרסת מערכת האנדרואיד 4.3, רבים מקוראינו וודאי מסוקרנים מתי השדרוג יגיע אליהם. אם אין ברשותכם מכשיר מסדרת הנקסוס, אז אתם בטח יודעים כי תאלצו להמתין בסבלנות עד אשר היצרנית תשחרר את העדכון.

הראשונה להכריז על זמינות האנדרואיד 4.3 למכשיריה היא סוני, אשר הודיעה היום בבלוג שלה מהם המכשירים אשר ישודרגו לבסוף לגרסה החדשה. בין המכשירים ניתן למנות כמובן את מכשיר הדגל Xperia Z ושאר כוכבי הסדרה האחרונה כמו ZL, ZR, ZP ו-Z Ultra שעדיין לא הושק. גם טאבלט ה-Xperia Z יקבל את העדכון, והנעדרים העיקריים מהרשימה הם מכשירי הדור הקודם כמו ה-Xperia P, S ו-Sola. בנוסף לרשימה הזו, סוני אומרת כי היא תדלג על מערכת האנדרואיד 4.2 לחלק ממכשיריה ותביא עבורם כבר את עדכון 4.3, אולם היא לא מסרה באילו מכשירים כרגע מדובר והאם העדכון יגיע גם למכשירים נוספים של החברה.

ומה לגבי שאר החברות? בסמסונג ו-HTC לא מסרו מידע רלוונטי כרגע על העדכון הצפוי למכשיריהם. בסמסונג אמרו שהם “יפרסמו את תוכנית השדרוגים לאנדרואיד 4.3 עבור מכשירי סדרת ה-Galaxy בחודשים הקרובים”, ואילו HTC אמרה כי היא “בוחנת את האנדרואיד 4.3 ותעדכן לגבי תוכניותיה לשדרוג”. שתי התגובות התקבלו על ידי אנשי Tech Reader ממקורות בחברות ולא מגורם רשמי.

קרוב לוודאי שמכשירי הדגל של השנה ישודרגו כמו ה-Galaxy S4, Zoom וה-Mini ואצל HTC ה-One וה-One mini, אבל השאלה הגדולה היא מה יקרה לגבי מכשירי הדור הקודם כמו ה-Galaxy S3 וה-One של HTC. כן נאמר כי מכשירי ה-Galaxy S4 וה-One X בגרסת גוגל נקייה יקבלו את העדכון “בקרוב מאוד”.

קרא עוד:  בדרך להפוך ליצרנית הגדולה בעולם? הפער בין וואווי לסמסונג הולך ומצטמצם

עדכון: סוני מציגה את העדכון אנדרואיד 4.3 לטאבלט ה-Xperia Z, העדכון בגרסה ה"נקייה" (AOSP) כאן בוידאו.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.