סוני ופנסוניק הכריזו על תקן חדש של דיסקים, בשם 'Archival Disk' בנפח שיתחיל מ-300GB ויגיעו בעתיד עד 1TB שירווה את צמאונו של השוק המקצועי למדיית אחסון בנפח גבוהה בעלת שרידות גבוהה. 

בהודעה לעיתונות ששחררה  היא הכריזה על ה-Archival Disc, פורמט חדש שפותח על-ידי 'סוני' (Sony) ו'פנסוניק' (Panasonic) של מדיית אחסון אופטי שתגיע בנפחים שנעים בין 300 גיגה-בייט ל-1 טרה-בייט. הדיסקים החדשים נועדו בראשונה לשוק הארכיב והם כוללים הגנה בפני נזקים סביבתיים – עמידות לאבק ומים ואף חסינים בפני שינויים בטמפרטורה או בלחות. החברות מייעדות אותם אל השוק המקצועי שכן באתר נכתב "הכוונה היא לקדם את הדור-הבא של התקליטורים בנפח-גבוהה עבור השוק המקצועי, על-מנת להציע פתרון יעיל ומקיף להגנה על מידע חיוני בעתיד", החברות מייעדות את התקן החדש לתעשיית הקולנוע ולמרכזי אחסון בענן לצורך גיבויים ושמירת נתונים בנפח גבוה.

Archival Disc chart

סוגיית המחסור בנפח כבר מורגשת היום שכן תקליטורי בלו-ריי (Blu Ray) בעלי שכבה כפולה יכולים להחזיק מידע בנפח של עד 50 גיגה-בייט, שהוא לא מספיק לאחסון תוכן באבחנה של UltraHD, למרות שמספר חברות כמו סמסונג כבר הכריזו על תקליטורי בלו-ריי עם ארבע שכבות שיכולים להגיע לנפחים שנעים בין 100-125 גיגה בייט שיתאים לתוכן באבחנה של 4K. בעתיד ייתכן כי נראה את תקליטורי ה-Archival Disc מגיעים גם אל השוק הפרטי. בסוני מתכוונים להשיק את הדור הראשון של התקליטורים בקיץ 2015.

התמונה באדיבות ShutterStock

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.