נדמה שלא רחוק היום בו בכל זמן שנרים עיניים לשמיים נראה רחפן כלשהו בסביבתנו. התחרות בקרב יצרניות הרחפנים לא מתרכזת רק בגודל, בעמידות או במהירות ואלה מתאמצות להוציא לשוק רחפנים עם יכולות טיסה ייחודיות, המסוגלים לבצע משימות שונות מלבד צילום ובעלי יכולות מתוחכמות במיוחד. הנה חמישה רחפנים שאולי עוד נמצאים בשלבי מחקר ופיתוח אך בהחלט מעוררי עניין.

אל תתנו לאורך חיי הסוללה להשפיע עליכם

אחת המגבלות הידועות של רחפנים נעוצה באורך חיי הסוללה הקצר, שכן סוללה גדולה יותר, משמעותה משקל רב יותר ופגיעה בביצועי הרחפן. אוניברסיטת שרבורק שבקנדה פיתחה רחפן המסוגל לנחות על פני המים כשאוזלת הסוללה, להיטען באמצעות תאים סולריים שעל גבו ולהמשיך ולטוס למרחקים.

רחפן העכביש

במשימות צילום שונות נדרשים הרחפנים להישאר זמן רב באוויר, באותו המיקום. כדי לחסוך בחיי הסוללה פיתחו מדעני אימפריאל קולג' שבלונדון רחפן המסוגל לירות חוטים שקצוותיהם מתמגנטים לקירות מתכת קרובות. בעיקרון פעולה הדומה לקורי עכביש, מסוגל הרחפן להיתלות על החוטים, לכבות את המנוע ולחסוך בחיי הסוללה.

 

הרחפן שפורס רשתות סלולריות

במקרי חירום בהם קיים עומס רב על הרשת הסלולרית, או כשתחנות הבסיס שלה נהרסו מסיבות שונות, נותרים תושבים רבים בלי קליטה וללא יכולת להזעיק עזרה. רחפן שפיתחו מדעני אוניברסיטת צפון טקסס מסוגל לשאת אנטנות ולפרוס רשת כזו בעודו באוויר. הרשת מכסה אזור קליטה של כשני קילומטרים.

קרא עוד:  מעכשיו אפשר לשלם בביט גם ברמי לוי

חברם הטוב ביותר של כוחות ההצלה

רבים ימצאו את רחפן ה-Zenmuse XT2 של DJI כשימושי במיוחד. הוא כולל מצלמה טרמית לצד מצלמה רגילה וכך הוא יכול לסייע לכבאים ולשאר כוחות ההצלה לעקוב מהאוויר אחר מוקדי אש או לכודים ולהציל אותם. הוא גם שימושי עבור חקלאים ומפעלי תעשייה שעורכים בקרה אווירית שוטפת ומצלמה טרמית יכולה לסייע להם רבות.

מטרייה ללא מגע יד אדם

המטרייה הזו, המורכבת על גבי רחפן חכם, אמורה לטוס כל העת מעל ראשי בעליה ולהגן עליו מפני השמש או הגשם. חברת APS היא זו שבנתה את אב-הטיפוס של "Free Parasol". הרחפן עוקב אחר תזוזות המפעיל שלו ויטוס אחריו לכל מקום שילך, וכך גם המטרייה המותקנת כל גביו.

כמו רחפן רק מתחת למים

BIKI (ביקי) זהו שמו של רחפן שמיועד לסייר במצולות. הוא עמיד למים בתקן IP68 ומסוגל לצלול לעומק של עד 59 מטרים, כאשר את התנועה במים הוא מבצע בעזרת סנפיר אחורי אשר נע ימינה ושמאלה ולזאת נוסף עיצובו החיצוני המדמה את המראה של דג.

מתחת למים BIKI מסוגל לצלם סרטונים ותמונות בעזרת מצלמת 16 מגה-פיקסל בזווית של 150 מעלות, ובנוסף היא בעלת יכולות צילום סרטונים באיכות 4K. עוד מאפשרת המצלמה צילום בתנאי תאורה ירודים זאת בעזרת תאורה מלאכותית, וכן קיים מייצב תמונה אשר יתגבר על רעידות. את התוכן המצולם ניתן לשמור על גבי זיכרון פנימי בנפח 32 ג'יגה-בייט, כאשר סוללת המכשיר בקיבולת 2,600 מיליאמפר/שעה המסוגלת להחזיק למשך שימוש 90-120 דקות, בעוד זמן הטעינה עומד על שעתיים.

קרא עוד:  בלחיצת כפתור: כך עובד כלי הפריצה הישראלי לטלפונים חכמים

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.