את הדור הבא של מעבדי הסלולר אנחנו כבר רואים במכשירים כיום: אם זה ה-Tegra 2 שב-Atrix וה-Optimus 2X ואם זה ה-A5 שקיים ב-iPad 2 (וה-iPhone 5 בעתיד). המעבד שכיכב כמעט בכל סמארטפון אנדרואיד הוא ה-Snapdragon 1GHz הקיים ב-Nexus One ,Desire ועוד רבים וטובים, וכעת מציגה Qualcomm, מפתחת המעבד הפופולרי את הדור הבא. ה-Snapdragon MSM8660 הוא מעבד כפול ליבה בתדר 1.5GHz ובשילוב מעבד הגראפי Adreno 220, מבטיח המעבד החדש להביס כל מעבד אחר שהכרנו עד כה, זאת במבחני ביצועים שנערכו עליו.

האתר AnandTech קיבל לידיו מכשיר של Qualcomm בעל המעבד החדש שעליו הוא ביצע את הבדיקות. זהו מכשיר פעיל לכל דבר שיוצר רק לצרכיי הדגמה ופיתוח. פרט לערכת השבבים MSM8660, הוא מכיל מסך מגע 3.8 אינצ', מצלמה 13 מגה פיקסל, ורץ על אנדרואיד 2.3.2, כך שבדיקות הביצועים שביצעו עם אפליקציות GLBenchmark, Quadrant ו-3D Mark, אמורים לספק תוצאות קרובות מאוד למציאות.

כך נוכל לראות כי המכשיר הצליח לספק 79.9 פריימים לשנייה במשחק Quake 3, זאת בהשוואה ל-49.9 ב-LG Optimus 2X המבוסס על ערכת השבבים Tegra 2. עיקר תוצאה זו הוא השדרוג המעבד הגראפי מ-Adreno 205 ל-Adreno 220, שמצליח לספק פי 2 ויותר ביצועי גרפיקה במשחק, אך דווקא בבדיקות של Quadrant התוצאות היו מעט יותר מתונות כאשר המכשיר קיבל תוצאה כללית של 2851 נקודות שבהשוואה ל-Optimus X, הוא רושם הפרש של 181 נקודות בלבד, כשבכל זאת זוהי תוצאה יפה מאוד בהשוואה למכשירי הדור הקודם שבשוק.

כך או כך, Qualcomm הציגה מתחרה ראוי למעבדי הסלולר החזקים שבשוק, ובתור יצרנית וותיקה, ציפינו לראות אותה דווקא כאחת מובילה ולא מובלת, אבל בכל זאת טוב שזה הגיע בזמן. המעבד יוצע בשתי גרסאות שהאחת תהיה בעלת תדר של 1.2GHz שכבר היום קיים ב-HTC EVO 3D, והשנייה בעלת תדר של 1.5GHz שצפוי להגיע על HTC Pyramid שעדיין לא הוכרז ומכשירים נוספים. לקריאת הבדיקה המלאה, היכנסו לאתר.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.