מחקר מקיף שנערך לאחרונה באוניברסיטת סן פרנסיסקו, בקרב 14,011 משתמשים בשעונים חכמים כדוגמת Apple Watch ושעונים המבוססים על Android Wear, גילה כי מדי דופק הלב שבשעונים הללו יכולים לסייע בגילוי מוקדם של תסמינים עבור מחלת הסוכרת. למעשה המחקר אף טוען לדיוק מרשים בשיעור של 85%.

במחקר, שנערך בשיתוף חברת ההזנק קרדיוגרם (Cardiogram), נתגלה כי 463 מתוך המשתתפים חולים במחלה למרות שלא אובחנו כך בעבר. מייסד קרדיוגרם, ג'ונסון הסייה, הסביר כי הלב קשור ללבלב באמצעות מערכת העצבים המרכזית. כשאנשים מפתחים שלבים מוקדמים של סוכרת, דפוסי קצב הלב שלהם משתנים באופן מובחן, כמו למשל דופק מהיר או איטי מדי בזמן מנוחה.

מחלת הסוכרת היא דאגה גוברת בארצות הברית. ההערכה היא שיותר מ-100 מיליון מבוגרים סובלים ממנה או מהשלבים המוקדמים שלה, והסיכוי שמישהו לא יאובחן בה כראוי הוא 1 ל-4. חלק מהבעיה הוא תהליך בדיקת רמת הגלוקוזה בדם, במסגרתו על כל אדם לדקור את עצמו לאחר כל ארוחה ולקחת אינסולין אם קיים מחסור כזה בגוף.

זהו המחקר הראשון שטוען כי אין צורך בחומרה מיוחדת לאבחון הסכרת, אלא רק בחיישן למדידת קצב לב ואלגוריתם מיוחד שמבוסס על בינה מלאכותית.

גם בישראל נחשבת מחלת הסוכרת, במיוחד מסוג 2, לנפוצה במיוחד, גם בגלל הקשר הישיר שלה לבעיות עודף משקל ששכיחות במדינה.