סקירה: Cop Rose Robot X5 – הרובוט שינקה את החלונות שלכם

4

רובוטים שיודעים לשאוב אבק, כמו המכשירים השונים של iRobot או הסיניים של iLife, כבר יצאנו לנו לבדוק, אבל מתברר שעולם הרובוטים שמסייעים בניקיון הבית רחב הרבה יותר. קאפ רוז (Cop Rose), יצרנית סינית שמהמפעל שלה יוצאים מוצרי אוטומציה לבית, הציגה לאחרונה את Smart Robot Windows Cleaner – או Robot X5 – שכמו ששמו מציע יודע לנקות חלונות. מדובר, למי שיודע, במשימה כלל לא פשוטה, בעיקר כשמדובר בחלונות גדולים. הרובוט לניקוי חלונות של קאפ רוז מציע על פניו חלופה מהירה וקלה, שיכולה למנוע מאמץ מיותר ומסוכן בניסיון לנקות חלון, במיוחד מהחלק החיצוני שלו. האם כצעקתה?

מדובר במוצר קטן יחסית, בעל שתי יחידות ניקוי בחלק התחתון שעטופות במברשת בד לניקוי עדין. לרובוט יכולת להיצמד לזכוכית או כל משטח ישר, על ידי הפעלת וואקום חזק מאוד, וכך הוא מצליח להחזיק מעמד בצורה אנכית – על חלונות וגם על קירות. למרות כי הוא מצויד בסוללה פנימית אשר נועדה לגיבוי במקרה חירום, הוא דורש חיבור רציף לחשמל, אבל אין בכך בעיה, כי הכבל המצורף באורך 3 מטר מספיק כדי להגיע לכל מקום.

כדי להפעיל אותו, כל שנדרשנו הוא לחבר את רובוט ניקוי החלונות לחשמל, להתיז מעט חומר ניקוי על המברשת ולהצמיד אותו למשטח ואז ללחוץ לחיצה ארוכה על כפתור ההפעלה. כאשר הנורה הכחולה מופעלת, זה אומר כי הוואקום נכנס לפעולה ואפשר לעזוב את הרובוט. לחיצה נוספת על הכפתור או דרך השלט כדי לקבוע את תוכנית ההפעלה והוא מתחיל מייד בעבודה.

קרא עוד:  לנובו חשפה את ThinkPad X1 Fold - נייד עם המסך המתקפל הראשון

מהר מאוד גילינו כי הרעש בעת הפעלתו הוא רב. כשהוא פועל מהצד החיצוני של החלון הרעש עוד איכשהו נסבל, אולם בהפעלתו בתוך הבית קשה מאוד להישאר לידו. לא מצאנו הרבה הבדל ממשי בין תוכניות ההפעלה השונות, אולם הקפדנו להתחיל את עבודת הרובוט במרכז החלון, בהתאם להוראות.

ואם אתם שואלים, ואתם שואלים, אז כן בסוף התהליך החלונות בהם טיפלנו היו נקיים. אבל, הדבר דרש מאיתנו להתיז חומר ניקוי על כל החלון לפני תחילת העבודה או בזמן תהליך הניקוי. הבעיה המרכזית היא שהמברשות אוספות לכלוך, כך שאם החלון מלוכלך מאוד – צריך לנקות אותן או להחליף באחרות (מגיעות בערכה) לפני הפעלה מחדש. אחרת פעולת הניקוי תהפוך לגרירה של הלכלוך על גבי כל החלון.

רובוט ניקוי החלונות של קופ רוז הוא מוצר חביב המתאים בעיקר לבעלי חלונות גדולים במיוחד וכאלה שלא פשוט להגיע אליהם. החיסרון העיקרי שלו, מלבד העובדה שהוא לא עושה תריסים, הוא המחיר: 149.99 דולר שהם כ-550 שקל לפני מיסים. לא זול בכלל.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.