בשורת המיחשוב הלביש יוצאת הפעם מישראל.CSR, ספקית מובילה בתחום המוליכים למחצה המחזיקה גם במרכז פיתוח גדול בארץ – CSR  ישראל – ו- OriginGPS, חברה ישראלית, חלוצה בפיתוח וייצור מודולים ממוזערים ל- GPS, השיקו סדרת מודולים של  GNSS (Global Navigation Satellite System) המתאפיינים בביצועים משופרים, ומתבססים על קו המוצרים של CSR  ( SiRFstarIV ו- SiRFstarV). המודולים החדשים, הקטנים ביותר בשוק, הנמצאים בייצור סדרתי (5.6 מ"מ), קטנים ב- %70 מן הפתרונות המקובלים בשוק, ומקצרים את זמן האיכון הראשון (TTFF) ב- 30%.

המודולים הממוזערים מכילים בקרבם מספר רב של רכיבים המוגנים בארבעה פטנטים. הם אוטונומיים, בעלי קישוריות עצמאית ומתאפיינים בצריכת סוללה נמוכה – מאפיינים  אלה מאפשרים למודולים להשתלב בצורה מוצלחת במוצרי מיחשוב זעיר רבים, כגון: מכשירים לניטור בריאות וכושר, שעוני ספורט, ציוד רפואי, מצלמות ספורט לבישות ומצלמות דיגיטליות.כל המודולים, כולל הפתרון שהושק כעת – Multi Spider 7X7mm – הינם אינטגרלים וכוללים בתוכם את כל הרכיבים הנדרשים לטובת יחידת המיקום וסנכרון הזמן (משלבים SAW, LNA, TCXO, קריסטל RTC ו- RF-Shield).

"כדי לזרז את האימוץ של טכנולוגיות-מבוססות-מיקום המשולבות במיחשוב לביש ובמצלמות – יצרנים חייבים למזער את מודול ה- GPS המשולב במכשיר, וזאת מבלי להתפשר על ביצועים, רגישות וצריכת אנרגיה", אמר אנתוני מוריי, סגן נשיא ב- CSR. "באמצעות מינוף פתרונות ה- GNSS המובילים של CSR, ושיתוף פעולה עם OriginGPS  הישראלית בפיתוח המודול, הצלחנו להשיג את היעד הזה".

קרא עוד:  סונטו הכריזה על שעון חכם ראשון המבוסס על Wear OS

המודולים של OriginGPS מתאפיינים ברמת רגישות שאין שניה לה, הבאה לידי ביטוי בזמני איכון קצרים (TTFF), ניווט יציב יותר ודיוק רב יותר בתנאי סביבה קשים. בעת בחינת המודול המשולב במצלמה, ביצועי האיכון השתפרו ב- 30% בהשוואה לפתרונות אחרים. המודול גם מספק יכולת איכון של פחות מדקה אחת, בלמעלה מ- 90% מהזמן (אתחול קר).

על אף גודלו המזערי, מודול ה- GPS משפר בצורה דרמטית את חווית המשתמש. הרגישות יוצאת הדופן של האנטנה, יחד עם טכנולוגית ה- Noise Free Zone(NFZ™)  לאיכון מהיר ויציבות בניווט,  שפותחה על ידי  OriginGPS, מקנות יכולת תיוג-גיאוגרפי גבוהה, גם באזורי איתות חלשים, במקומות סגורים כמו  קניונים עירוניים או במהלך תנועה. בנוסף, אורך חיי הסוללה גדל משמעותית כתוצאה מטכנולוגית ה- Push-to-Fix(PtF),  פורצת הדרך של CSR,  המתאפיינת בצריכת אנרגיה נמוכה, יכולת איכון מהיר וכניסה למצב שינה לתקופות זמן ארוכות יותר. טכנולוגית ה- Push-to-Fixמתאימה את צריכת האנרגיה כתלות בתנאי הסביבה ואופי התנועתיות. אלגוריתמים מתקדמים ומעבד DSP עוצמתי שנמצא על גבי שבב, משמרים רמת דיוק גבוהה, תוך שמירה על רמת צריכת האנרגיה הנמוכה ביותר בהתחשב בתנאי הסביבה והתנועה הנתונים.

"שוק הטכנולוגיה הלבישה צומח בצורה מטאורית ואנו חייבים להבטיח כי הפתרונות עומדים בדרישות השוק למודולי GPS זעירים, בעלי צריכת סוללה נמוכה וביצועים גבוהים", אמר גל יעקובי, מנכ"ל OriginGPS. "זו זכות עבורנו להיות שותפים של CSR וצוות ההנדסה המצוין שלה, במתן מענה לצורכי השוק. פלטפורמות המוליכים למחצה מרובות-הפונקציות של CSR, והמודולים של OriginGPS, הקטנים בעולם ויחד עם זה עתירי ביצועים, משתלבים יחד לפתרון בעל ערך ייחודי ללקוחות בשווקים אלה."

קרא עוד:  סטנדרט בלוטות' חדש ישפר את איכות וחיי הסוללה של אוזניות

"אנו אף גאים להוות שחקן משמעותי בשוק צומח זה של מיחשוב לביש ולשתף פעולה עם חברה בינלאומית המעריכה את היכולות הטמונות בישראל." הוסיף יעקובי.

*הודעה לעיתונות, פורסמה ככתבה וכלשונה

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.