את העוזרת האישית סירי כבר ראינו רצה על ה-iPhone 4 ו-iPhone 3Gs, היא אפילו זמינה להורדה דרך סידיה (חנות האפליקציות למכשירים פרוצים). כחלק משלבי הפריצה נדרש לשלוף את קבצי המערכת של סירי המאובטחים ומוצפנים תחת ה-Ramdisk שבמכשיר, כך שהפריצות לאפליקציה היו צריכים לעבור דרך לא פשוטה כדי להצליח ולהעביר את סירי למכשירי אפל נוספים, אך כל אלו היו צעדים שאינם חוקיים מבחינת אפל ומפרים את תנאי זכויות היוצרים.

בעדכון גרסת iOS 5.0.1 שיצא בשבוע שעבר מתברר כי אפל הסירה את ההצפנה מה-Ramdisk כך שקבצי המערכת של סירי ניתנים לשליפה בקלות וניתן יהיה להשתמש בהם להעביר את העוזרת האישית שתפעל בצורה מושלמת על מכשירים נוספים. לקראקרים זו עבודה הרבה יותר קלה לביצוע המשימה במיוחד כדי להבין את הדרך בה סירי מתחברת לשרתי אפל ומזהה את המכשיר מול השרת. כמובן שאין זה אומר כי הסרת ההצפנה תהיה בכל המכשירים או האם אפל תחזור ותצפין שוב את ה-Ramdisk בעדכון גרסה הבאה, לכן בזמן הקרוב נצפה למספר פרויקטים בהם מעורבת העוזרת האישית של אפל באופן מעט שונה מהרגיל. (מקור)

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.