גוגל (Google) השיקה רשמית את שירות התשלומים החדש שלה, ה-Google Pay, אשר יחליף בהדרגה את Android Pay ו-Google Wallet כפלטפורמת תשלומים אחודה לכלל המוצרים שלה.

מדובר כאמור בפלטפורמה שתספק את כלל הצרכים של המשתמש. כך, למשל, יהיה ניתן לשלם במקומות מסויימים באמצעות כרטיסי חבר ספציפיים שהם גם כרטיסי אשראי (למשל, של רשתות הפארם או הסופרמרקטים), כולל גם עם PayPal. בקופה או בהזמנה המקוונת תוצג בפני המשתמש רשימה של כל הכרטיסים השמורים בחשבון שלו, ובלחיצה אחת יוכל לשלוח אוטומטית את פרטי הכרטיס למוכר, אשר ישלים את העסקה.

ניתן יהיה להשתמש במידע שכלול בחשבון המשתמש בגוגל בכל השירותים והנכסים שמציעה החברה, כולל אפשרות לבצע רכישות במהלך גלישה בדפדפן הכרום (Chrome) שלה, וכלל תשלום, לדוגמה, באפליקציית YouTube Red.

הפלטפורמה החדשה תתמוך בהעברת תשלומים לחברים, הגדרת תקציב לבני המשפחה (לדוגמה: ילדים) וכן שימוש בקופות פיזיות עם רכיב NFC. "המטרה שלנו היא שהמשתמש יוכל לשלם באמצעות חשבון הגוגל שלו בכל מכשיר, פלטפורמה או ממשק שיש", אמר פאלי בהט, סגן נשיא חטיבת התשלומים בגוגל בעת ההכרזהעל השירות.

האפליקציה עצמה ניתנת כבר להורדה במקומות הנתמכים מ-Google Play. היא עברה עיצוב מחדש למרות שהיא עדיין דומה במהות שלה לאפליקציה של Android Pay. השירות יהיה זמין ברחבי העולם בהדרגה וגם בישראל.