סימנים לחזרה לעבודה? סמסונג (Samsung) הודיעה שהיא מתחילה לייצור מסיבי של זיכרונות האחסון החדשים בתקן UFS 3.1, בגרסה המשובצת שלו. הייצור יתנהל, כך מסרה החברה, במפעל החדש של החברה בשיאן בסין, אך בעתיד היא תעביר אותו למפעל שלה בדרום קוריאה עם הגידול בביקוש.

סמסונג אינה הראשונה להציע זיכרונות UFS 3.1 משובצים. היא מכריזה על הזיכרונות החדשים והמהירים הללו אחרי שווסטרן דיגיטל (Western Digital) עשתה זאת. עם זאת היא טוענת שהיא תהיה הראשונה בשוק עם היצע מסיבי של הזיכרונות.

בחברה טוענים שזיכרונות ה-UFS 3.1 החדשים יכולים להגיע למהירות כתיבה טורית של 1,200 מגה-בייט/לשנייה. קצת קשה להעריך האם מדובר במהירות שתהיה זמינה במציאות, אך זה בקצב כזה ניתן יהיה לשמור בזיכרון 100 גיגה-בייט תוך דקה וחצי בלבד – וזה אומר מהירות שגדול כמעט פי שלוש לעומת זיכרונות ה-UFS 3.0.

שיפור משמעותי נוסף שמציעים הזיכרונות הללו לעומת הדור הקודם הוא הזמן העיבוד שאמור להשתפר בלא פחות מ-60%. הזיכרונות יהיו זמינים ברבעון הרביעי של 2020 בנפחים של 128, 256 ו-512 גיגה-בייט.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.