כשבוע חלף מאז שסמסונג (Samsung) חשפה את זוג מכשירי ה-Galaxy S9 (גלקסי S9) ו-Galaxy S9 Plus (גלקסי S9 פלוס) וכעת DxOmark, המתמחה במבחני איכות למצלמות, פרסמה סקירה מקיפה למצלמת ה-S9 Plus והעניקה לו ציון סופי של 99 נקודות.

המבחן, המבוצע על שלל מכשירי דגל של היצרניות הגדולות, נחשב למוביל בתחומו והצליח לעקוף בנקודה בלבד את Pixel 2 שהחזיק עד היום כטלפון בעל המצלמה האיכותית ביותר מאז הוכרז באוקטובר, ובשתי נקודות מעל ה-iPhone X תוצרת אפל (Apple).

במבחני הצילום לתמונות בודדות זכה ה-Galaxy S9 Plus ב-104 נקודות, ובזאת קבע שיא חדש עם הציון הגבוה ביותר שניתן למצלמת טלפון זאת לאחר שה-iPhone X, אשר עמד בראש עד כה, זכה ב-101 נקודות וה-Pixel 2 שנותר מעט מאחור עם 99 נקודות. במבחני הוידאו, S9 Plus הרשים מעט פחות וזכה ב-91 נקודות לעומת 96 נקודות בהם זכה מכשיר הדגל של גוגל, והפעם iPhone X הוא זה שנותר מאחור עם 89 נקודות.

בהתייחסות ל-Galaxy S9 Plus ציינו עורכי DxOmark כי מצלמתו אינה הפגינה חולשות ותפקדה בצורה יוצאת מן הכלל בכל קטגוריות צילום הוידאו והתמונה. עורכי הסקירה מצאו לנכון לשבח את יכולות נטרול הרעשים, וכן את רזולוציית התמונה בעת צילום תקריב בהגדלה פי ארבע. עוד זכה לשבחים המיקוד האוטומטי המהיר, יכולות הייצוב התמונה וכמובן עמידותו בתנאי תאורה משתנים תודות למפתח הצמצם הכפול שמשלב בין f/2.4 ו-f/1.5. בחסרונותיו מנו העורכים חשיפה שאינה יציבה ולעיתים גם איבוד מחדות התמונה.

קרא עוד:  שאומי תציג את Mi 10 ו-Mi 10 Pro ב-23 בפברואר, יום לפני תחילת MWC

אם לסכם את הניקוד הסופי של DxOmark עד כה, כאמור ה-Galaxy S9 Plus מוביל בראש עם 99 נקודות ואחריו ה-Pixel 2 עם 98 נקודות ו-iPhone X שזכה ל-97 נקודות, בדומה ל-Mate 10 Pro של וואווי (Huawei). לאחריהם ניצבים ה-iPhone 8 Plus וה-Galaxy Note 8 עם 94 נקודות ו-iPhone 8 עם 92 נקודות. את העשירייה סוגרים ה-Google Pixel, ה-HTC U11, ה-Vivo X20 Plus וה-Xiaomi Mi Note 3 עם 90 נקודות כל אחד.