ב-DxOmark המתמחה במבחני איכות למצלמות, פורסמה סקירה מקיפה ל-iPhone X החדש זמן קצר לאחר השקתו. עורכי האתר התרשמו כי מדובר במצלמה איכותית מאוד, בוודאי בשורה אחת עם מכשירי הדגל של היצרניות המתחרות. במבחני הצילום לתמונות בודדות, זכתה המצלמה לניקוד 101 – הגבוה ביותר שניתן למצלמת טלפון באתר עד כה. ואולם בכל הנוגע לצילום סרטוני וידאו, ב-DxOmarkהתרשמו הרבה פחות והחליט להעניק לה ציון נמוך יחסית של 89 נקודות.

ה-iPhone X סיים לפיכך את המבחן עם ציון כולל של 97 נקודות, נקודה אחת פחות מה-Pixel 2 של גוגל (Google) שמצליח לשמור על מעמדו כטלפון בעל המצלמה האיכותית ביותר. הוא אומנם נופל מזו של אפל בכל הנוגע לצילומי סטילס (ציון 96), אך בזכות צילום וידאו איכותי יותר (98) הוא עוקף את ה-iPhone X בסיכומו של המבחן. מכשיר ה-Mate 10 Pro של וואווי (Huawei) מתהדר אף הוא בציון כולל של 97 נקודות.

כתבי האתר ציינו במיוחד את שחזור הצבעים המדויק של מצלמת ה-iPhone X בכל תנאי התאורה שנבדקו, וקבעו כי המכשיר מצלם תמונות מפורטות למדי. בנוסף, העלה המבחן הבדלים משמעותיים בין מצלמת ה-iPhone X, והעדשה שאותה בחרו באפל להתקין ב-iPhone 8 Plus. בדגם ה-X נעשה שימוש בעדשת טלפוטו (עדשה רחבה) עם מפתח צמצם בגודל f/2.4, לעומת f/2.8 ב-iPhone 8 Plus. הבדל זה מסייע ל-iPhone X לצלם תמונות חדות ומפורטות יותר תוך שימוש בזום (תקריב) לעומת הדגם הזול יותר.