אמש (ו') הושקו בארה"ב ובמקומות נוספים בעולם זוג המכשירים החדשים של סמסונג (Samsung), ה-Galaxy S8 ו-S8 Plus. יחד עם ההשקה מתברר כי החברה עבדה עם גוגל (Google) כדי להחליף את יישום המוזיקה המובנה שלה.

מעתה, מכשירי סמסונג ובראשם ה-S8, לא יגיעו עוד עם יישום המוזיקה המובנה ובמקומו סמסונג תספק את Google Play Music, נגן המוזיקה של גוגל. לא מדובר רק בנגן שירים, אלא בפלטפורמה שלמה אשר משלבת כידוע גם גישה לספריית מוזיקה ענקית בתשלום וכן גם באחסון חינמי בענן של עד 50,000 שירים. הבונוס למשתמשי סמסונג הוא הגדלת המגבלה ל-100,000 שירים.

עם השותפות החדשה, סמסונג תחל בהחלפה הדרגתית של יישום המוזיקה המובנה שלה בכל המכשירים ל-Play Music. זה כולל גם את הטאבלטים שלה, וכל המכשירים האחרונים. היישום גם יגיע עם מנוי חינם למשך 3 חודשים לשירות הפרימיום של Google Music, אשר מתחרה ישירות בשירותי המוזיקה Spotify, Apple Music ואחרים.

מלבד זאת, גוגל הבטיחה כי השירות יפעל עם העוזרת החדשה של סמסונג, ביקסבי (Bixby), בזמן השקתה המאוחרת בחודשי הקיץ הקרובים. זה אומר כי המשתמש יוכל לבקש מהעוזרת לנגן שיר של אמן מסוים, או לבקש להאזין לסגנון מוזיקה להנאתו.

השותפות עם גוגל מגיעה לאחר שסמסונג החליטה לצאת מעסקי המוזיקה אשתקד, עם סגירת שירות Milk Music שלא הצליח בקרב המשתמשים בארה"ב. בישראל יש לציין כי שירות האחסון החינמי של Google Music כמו גם ספריית השירים בתשלום – אינם זמינים באופן רשמי.